یو اف اس >

خرید خانه در دومینیکا

خرید خانه در دومینیکا و سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات دومینیکا راهی عالی برای اخذ پاسپورت دومینیکا است. روی حرف ما با تمام کسانی است که به دنبال پاسپورت دوم معتبر و قدرتمند برای خود هستند. داشتن اقامت یک کشور دیگر این امکان را برای شما فراهم کرده است تا بتوانید از مزایای سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی بهره‌مند شوید.

راه‌های سرمایه‌گذاری در املاک دومینیکا شامل خرید ملک (خانه، آپارتمان، ویلا و …)، ثبت شرکت، مشارکت در پروژه‌های عمرانی و تجاری و … می‌شود. اما خرید خانه در دومینیکا برای اخذ اقامت این کشور مزیت‌های خاص خود را دارد. دومینیکا یک کشور کوچک در دریای کارائیب در قاره آمریکا است. این کشور در ابتدا مستعمره فرانسه و سپس مستعمره انگلستان بود.تا اینکه در سال 1821 استقلال خود را اعلام کرد و اکنون یکی از کشورهای منافع مشترک انگلستان است.

جالب است بدانید که زبان رسمی این کشور انگلیسی است و واحد ارزی آن‎ها وابسته به دلار آمریکا است. همین مسئله تا حد زیادی ثبات اقتصادی و ارزش پروژه‌های سرمایه‌گذاری این کشور را نشان می‌دهد. برای همین است که سرمایه‌گذاران خارجی با خرید خانه و ملک در دومینیکا به دنبال اخذ پاسپورت این کشور و شهروندی دومینیکا هستند. برای اینکه بتوانند از مزایای خرید خانه در دومینیکا از جمله مالیات پایین، هزینه پایین اخذ اقامت، سفر به 143 کشور بدون ویزا و با ویزای هنگام ورود و … بهره‌مند شوید.

اگر شما نیز قصد خرید ملک در دومینیکا را دارید، با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

دومینیکا؛ ارزان‌ترین کشور برای اخذ پاسپورت تا به امروز. دومینیکا در لیست ارزان‌ترین کشورها برای اخذ پاسپورت بوده است. همین الان نیز در رتبه دوم قرار دارد. خرید خانه در دومینیکا نیز رنج قیمت بسیار مناسبی پیش روی شما می‌گذارد. حداقل با سرمایه‌گذاری 100 هزار دلار در دومینیکا می‌توانید اقامت این کشور را بگیرید. شهروندی دومینیکا به معنای سفر بدون ویزا به 143 کشور. بعد از 3 سال نیز می‌توانید ملکی را که خریداری کرده‌اید بفروشید. اما حواستان باشد، تا پیش از زمان قانونی شما مجاز به فروش ملک خود به غیر نخواهید بود. و اما اخذ پاسپورت دومینیکا برای چه کسانی مناسب است؟

 • کسانی‌که به دنبال اخذ اقامت در کوتاه‌ترین زمان ممکن هستند
 • کسانی‌که به دنبال اخذ پاسپورت دوم با کمترین‌ هزینه‌ها هستند
 • کسانی‌که به دنبال خرید خانه و ملک در کشورهای آمریکایی هستند
 • کسانی‌که برای خود و خانواده‌شان به دنبال ایجاد آرامش و امنیت در آینده هستند. داشتن پاسپورت دوم همواره یک کانال اطمینان و خوب برای زندگی است.

برنامه‌های محبوب اعطای اقامت دومینیکا به خاجیان در سال 1993 پایه‌ریزی شد. در بین سالهای 2017 تا 2020، تعداد 4192 سرمایه‌گذار، پاسپورت دومینیکا را ا سرمایه‌گذاری در املاک و دیگر بخش‌های دومینیکا دریافت کردند. شرکت در برنامه سرمایه‌گذاری در دومینیکا با پرداخت 100 هزار دلار کمک دولتی (state fund) و 200 هزار دلار در بخش املاک دومینیکا (real estate) امکان‌پذیر است.

بیشتر بخوانید: خرید خانه در آنکارا ترکیه

قیمت ملک در دومینیکا

ملک در دومینیکا

قیمت ملک و خانه در دومینیکا کاملا بسته به نوع ملک، محل قرارگیری و نوع ساخت آن و امکاناتش دارد. البته که شما در خرید خانه و ویلا در دومینیکا به منظور دریافت پاسپورت این کشور باید حداقل سرمایه 200 هزار دلاری را مد نظر داشته باشید. با همین هزینه می‌توانید در پایتخت دومینیکا یعنی شهر زیبای روسو، برای خود خانه یا یک واحد آپارتمانی بخرید. برای خرید آپارتمان در دومینیکا، پرداخت 235 هزار دلاری در مرکز شهر روسو را در نظر داشته باشید. هرچه ساختمان قدیمی‌تر، با طول عمر بیشتر، در حاشیه شهر، دور از مرکز شهر، کوچکتر و با امکانات کمتر باشد، قیمت آن نیز به تبع کمتر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: قیمت خرید خانه در اسپانیا

قیمت ملک ملاک مهمی برای سرمایه‌گذاران است. چرا که مالیات شهرداری بر حسب 25.1 درصد از ارزش ملک محاسبه خواهد شد. اما برای خرید خانه نیازی به پرداخت مالیات جز این ندارید. هزینه‌های جانبی خرید خانه در دومینیکا (به جز ارزش ملک) شامل هزینه انتقال سند خانه در دومینیکا، هزینه نگهداری، عوارض شهرداری، کمیسیون خرید ملک در دومینیکا و هزینه‌های مصارف ماهانه انرژی (آب، برق، گاز، تلفن و …) می‌باشد.

هزینه های انتقال ملک در دومینیکا

همانطور که گفته شد در کنار بهای ملک خریداری شده در دومینیکا، شما باید حواستان به هزینه‌های جانبی دیگر که باید پرداخت کنید باشد. یکی از این هزینه‌ها، مربوط به انتقال سند. انتقال سند خانه در دومینیکا به معنای انتقال مالکیت خانه از فروشنده به خریدار است. این پروسه باید کاملا قانونی، زیر نظر مشاوران املاک معتبر دومینیکا و به صورت ثبت دفاتر اسناد رسمی انجام شود. حواستان باشد، هرگونه فعالیت خارج از چارچوب و قانون جاری کشور دومینیکا منجر با باطل شدن درخواست خرید خانه در دومینیکا و اقامت شما خواهد شد. دیگر هدر رفتن کل سرمایه بماند! و اما هزینه‌های انتقال سند ملک در دومینیکا به صورت زیر است:

 • هزینه انتقال سند به اندازه 3 درصد کل قیمت ملک (یعنی اگر ملک را 150 هزار دلار خریداری کنید، هزینه انتقال سند شما 450 دلار خواهد بود)
 • هزینه‌های دولتی مربوط به خرید ملک به اندازه 5 درصد کل ارزش ملک (یعنی اگر ملک را 150 هزار دلار خریداری کنید، هزینه‌های دولتی شما 750 دلار خواهد بود)
 • هزینه مربوط به بیمه که به اندازه 1 درصد ارزش ملک است (یعنی اگر ملک را 150 هزار دلار خریداری کنید، هزینه‌های دولتی شما 150 دلار خواهد بود)
 • هزینه مربوط به تمبر که 4 درصد کل ارزش ملک است (یعنی اگر ملک را 150 هزار دلار خریداری کنید، هزینه‌های دولتی شما 600 دلار خواهد بود)

این‌ها تماما هزینه‌هایی است که سرمایه‌گذار برای خرید خانه در دومینیکا باید پرداخت کنید. اگر زمانی تصمیم گرفتید که ملک خریداری شده را بفروشید، تمام این هزینه‌ها بر عهده خریدار جدید خواهد بود.

شرایط خرید ملک در دومینیکا

قوانین خرید خانه در دومینیکا هیچ محدودیتی برای سرمایه‌گذاران خارجی ایجاد نکرده است. شما با داشتن شرایط لازم خرید ملک در این کشور به راحتی می‌توانید پروسه سرمایه‌گذاری در مستغلات دومینیکا را انجام دهید. اولین شرط، رسیدن به سن قانونی بالای 18 سال برای درخواست پاسپورت دومینیکا است. نکته مهم دیگر که باید مد نظر داشته باشید انجام پروسه خرید خانه و ارائه درخواست اقامت به صورت قانونی و زیر نظر مراجع قانونی کشور دومینیکا است. هرچند شرایط سختی پیش روی شما نیست و این یک خبر خوب برای تمام کسانی است که می‌خواهند سریع به اقامت دومینیکا برسند.

 • سن بالای 18 سال
 • داشتن سرمایه حداقل 200 دلار برای خرید ملک (ارزش ملک)
 • پرداخت هزینه‌های اخذ ویزا به دولت دومینیکا
 • انتخاب ملک مورد نظر و گرفتن استعلام سند ملکی و اعتبار آن در اداره ثبت اسناد رسمی دومینیکا

مدارک مورد نیاز برای خرید خانه در دومینیکا:

علاوه بر مدارکی که در اخذ پاسپورت دومینیکا گفته شد، برای خرید خانه و ملک نیز باید مدارک مورد نیاز و اعلام شده از قبل را آماده کنید و در زمان مشخص به دولت دومینیکا ارائه دهید:

 • پرینت از گردش حساب بانکی معتبر
 • افتتاح حساب در دومینیکا برای انتقال سرمایه
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه (نداشتن سابقه کیفری یا جنایی در کشور مبدا و در هیچ کشور دیگر)
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه مدرک هویتی
 • انتخاب کارگزار مورد تایید دولت دومینیکا برای انجام پروسه خرید خانه در دومینیکا به صورت قانونی و دقیق

بیشتر بخوانید: خرید خانه و آپارتمان در امارات

سرمایه لازم برای خرید خانه در دومینیکا

به سرمایه و هزینه‌هایی که باید برای اخذ اقامت دومینیکا با خرید خانه داشته باشید، خواهیم پرداخت. در این حالت شما ملکی را خریداری خواهید که مورد تایید دولت دومینیکا برای برنامه‌های اعطای شهروندی است. سه سال بعد نیز قادر به فروش آن خواهید بود. این کوتاه‌ترین مدت برای نگهداری سرمایه صرف شده در بخش‌های مختلف دولت دومینیکا است. نکته مهم اینجا است که بعد از خرید خانه در دومینیکا، اگر خواستید آن را به کسی بفروشید که او نیز درخواست اقامت دومینیکا دهد، باید حداقل 5 سال از خرید ملک شما گذشته باشد. سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک و اخذ اقامت برای سرمایه‌گذار و افراد همراه او به تفکیک در ادامه آورده شده است:

 • خرید ملک و مستغلات در دومینیکا: سرمایه‌گذار: 200 هزار دلار، به همراه همسر: 200 هزار دلار، خانواده 40 نفره: 200 هزار دلار، خانواده 6 نفره: 200 هزار دلار
 • شهریه دولت: سرمایه‌گذار: 25 هزار دلار، به همراه همسر: 30 هزار دلار: خانواده 4 نفره: 30 هزار دلار (25 هزار دلار برای فرزند زیر 18 سال و 50 هزار دلار برای کودک 18 تا 25 سال)، خانواده 6 نفره: 50 هزار دلار (25 هزار دلار برای فرزند زیر 18 سال و 50 هزار دلار برای کودک 18 تا 25 سال)
 • Due diligence: سرمایه‌‎گذار: 7500 دلار، به همراه همسر: 11500 دلار، خانواده 4 نفره: 7500 دلار برای سرمایه‌گذار و 4000 دلار برای هر یک از اعضای خانواده) ، خانواده 6 نفره: 7500 دلار برای سرمایه‌گذار و 4000 دلار برای هر یک از اعضای خانواده)
 • دیگر هزینه‌های سرمایه‌گذاری در دومینیکا: سرمایه‌گذار: 1800 دلار، به همراه همسر: 2600دلار، خانواده 4 نفره: 4200 دلار، خانواده 6 نفره: 5800 دلار

یعنی در کل سرمایه‌ی اولیه‌ برابر با 254700 دلاری را برای خرید خانه در دومینیکا در نظر داشته باشید.

اخذ اقامت با خرید ملک در دومینیکا

دومینیکا

خرید خانه در دومینیکا یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری در این کشور و اخذ اقامت است. برای این کار باید حداقل 200 هزار دلار سرمایه‌گذاری کنید. از مزیت‌های اخذ اقامت با خرید ملک در دومینیکا این است که می‌توانید بعد از 3 سال ملکی که خریداری کرده‌اید را بفروشید و سرمایه اولیه خود را دوباره بدست بیاورید. اگر هم قصد زندگی و ماندن در دومینیکا را دارید که تعدادی از بهترین املاک و خانه‌های این کشور را می‌توانید خریداری کنید. دیگر اینکه با خرید خانه در دومینیکا، می‌توانید برای دیگر اعضای خانواده (همسر، کودکان، خواهر و برادر، پدر و مادر) نیز درخواست اقامت دومینیکا را ارائه دهید. سوم اینکه پروسه اخذ اقامت و پاسپورت دومینیکا با خرید ملک می‌تواند بدون ویزیت کردن و سفر به دومینیکا نیز انجام شود. دیگر نیازی نیست شما مسیر طولانی و دور ایران به دومینیکا را طی کنید.

بیشتر بخوانید: خرید خانه در کانادا

استانداردهای سرمایه‌گذاری در املاک دومینیکا

اگر تصمیم به سرمایه‌گذاری در بخش املاک و مستغلات دومینیکا را دارید، بهتر است نگاهی به استانداردهای موثر بر سرمایه‌گذری در یک کشور داشته باشید. در این بخش برخی از مهم‌ترین شاخص‌های سرمایه‌گذاری در دومینیکا برلای سرمایه‌گذاران و علاقمندان به خرید خانه در دومینیکا آورده شده است:

 • ثبات سیاسی: هر چه یک کشور ثبات سیاسی بیشتری داشته باشید یعنی امنیت بیشتری دارد و امکان خشونت و اغتشاش در آن کمتر است. شاخص ثبات سیاسی دومینیکا در سال 2019، 1.07 بوده است.
 • نرخ مصادره اموال: این یک اقدام از سوی دولت برای سلب اختیار از سرمایه‌گذاران خارجی است. جالب است بدانید که نرخ مصادره اموال دومینیکا بسیار پایین و خوب است.
 • کنترل فساد: این شاخص بین اعداد -2.5 و +2.5 است. برای دومینیکا در سال 2019 برابر با +0.53 بوده است.

ارزش پاسپورت دومینیکا

قدرت پاسپورت دومینیکا برای دارندگان آن بسیار اهمیت دارد. قبل از اخذ پاسپورت دوم باید حتما بررسی کنید که به چند کشور و کدام کشورها می‌توانید بدون ویزا سفر کنید. در کنار این‌ها تعداد کشورهایی که با ویزای در هنگام ورود و ویزای الکترونیکی نیز مهم است. اگر پاسپورت شما امکان سفر بدون ویزا به کشورهای عضو شینگن را فراهم کند که عالی می‌شود. چرا که در حال حاضر با پاسپورت ایران این امکان برای شما مقدور نیست. با پاسپورت دومینیکا می‌توانید به 143 کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید. بسیاری از کشورهای اروپایی، کشورهای عضو شینگن، بسیاری از کشورهای آمریکایی و آسیایی جزو این لیست هستند. این واقعا عالی است.

از جمله آن‌ها می‌توان به انگلستان، ایرلند، هنگ کنگ، کره جنوبی، سنگاپور، مالزی، کره جنوبی، اتریش، آنگویلا، باربودا، بوتان، جزایر ویرجین، جزایر کیمن، کاستاریکا، ایسلند، لیتوانی، اسلواکی، زیمباوه، ایتالیا، دانمارک، هلند، نروژ، سوئد، سوئیس، باهاما، توگو، ترکیه، تووالو، جزایر مارشال، مجارستان و … اشاره کرد. خرید خانه در دومینیکا به اخذ تابعیت این کشور منجر خواهد شد. و اما مزایای آن برای ایرانیان:

 • هزینه‌هایی پایین گرفتن پاسپورت دومینیکا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی
 • اخذ پاسپورت در زمان بسیار کوتاه 4 تا 6 ماه
 • عدم نیاز به حضور در خاک دومینیکا