نرخ سود بانکی در زراعت بانک ترکیه

نرخ سود زراعت بانک در ترکیه

نرخ سود بانکی در زراعت بانک ترکیه چگونه محاسبه می‌شود؟ آیا میان سود بانکی سپرده‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت تفاوتی وجود دارد؟ البته که باید جواب این سوال‌ها را بدانید. به‌عنوان یک سرمایه‌گذار در ترکیه، نرخ سود بانک‌های مختلف این کشور به همراه مالیات سود بانکی و شرایط دریافت آن، مسائل مهم و مرتبطی هستند که قبل از سرمایه‌گذاری باید بدانید. برای بانک‌های مختلف ترکیه، درصد سود بانکی متفاوت است. خبر خوب ما برای سرمایه‌گذاران و کسانی که قصد افتتاح حساب در بانک‌های بین‌المللی ترکیه دارند، نرخ بالای سود بانکی زراعت بانک است. زراعت بانک در حال حاضر بهترین و تنها گزینه برای ایرانیان است. چرا که به دلایل تحریم، امکان حساب باز کردن در بسیاری از بانک‌های بین‌المللی برای ایرانیان بسته شده است. افتتاح حساب در زراعت بانک، مزیت‌های زیادی دارد. به‌طوریکه شاید اگر بانک‌های دیگری هم در دسترس باشند، باز هم این بانک را انتخاب کنید.

معرفی کوتاه زراعت بانک ترکیه

زراعت بانک ترکیه، یکی از بانک‌های دولتی ترکیه است که از قوانین بانک‌داری ترکیه تبعیت می‌کند. بر طبق این قوانین، امکان افتتاح حساب و برخورداری از سود‌ بانکی با درصد مشخص شده، برای تمام اتباع خارجی امکان‌پذیر است. زراعت بانک ترکیه یا ürkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası تنها بانکی دولتی ترکیه است که ایرانیان می‌توانند با داشتن پاسپورت، کارت اقامت و شماره مالیاتی در آن حساب باز کنند. جالب است بدانید که زراعت بانک ترکیه، شروعی بر دوره بانک‌داری مدرن ترکیه است. این بانک در ابتدا به شکل یک صندوق خیرخواه برای پاسخگویی به نیاز کشاورزان جامعه عثمانی شکل گرفت. و اکنون یکی از بهترین و مناسب‌ترین بانک‌های ترکیه برای سرمایه‌گذاری می‌باشد.

این بانک در کشورهای دیگر از جمله اربیل عراق، بلغارستان، عربستان، بحرین و … نیز شعبه دارد. سرمایه‌گذاری ارزهای مختلف دلار، یورو و لیر در این بانک امکان‌پذیر است. در داخل کشور ترکیه نیز 1000 شعبه فعال زراعت بانک وجود دارند.  با کارت‌های اعتباری زراعت بانک می‌توانید در تمام دنیا خرید کنید. و اینها تنها گوشه‌ای از مزیت‌های افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه است.

زراعت بانک ترکیه

مزایای افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه

بر طبق جدیدترین بخش‌نامه‌های دولت ترکیه مبنی بر افتتاح حساب بانکی برای ایرانیان، به سه بانک مجوز داده شده است. ایش بانک، زراعت بانک و واکیف بانک، گزینه‎‌های پیش روی متقاضیان خارجی می‌باشند. در این میان نرخ سود بانکی در زراعت بانک ترکیه جزو 8 بانک برتر ترکیه است و در همان حال، یک بانک دولتی است و امنیت بالایی دارد. برای همین گزینه محبوب نزد تمام ایرانیان، زراعت بانک است. از جمله مزیت‌های مهم داشتن حساب زراعت بانک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زراعت بانک، خدمات موبایل بانک و اینترنت بانک ارائه می‌دهد و انجام فعالیت‌ها و تراکنش‌های بانکی با سرعت بسیار بالا مقدور است.
 • افتتاح حساب در این بانک با داشتن مدارک مورد نیاز، تنها یک روز زمان خواهد برد
 • با افتتاح حساب زراعت بانک، به شما ویزاکارت یا مسترکارت داده می‌شود که در تمام دنیا می‌توانید از آن استفاده کنید.
 • حتی اگر ساکن ترکیه نیز نباشید، می‌توانید در این بانک برای خود حساب کوتاه‌مدت یا بلند مدت باز کنید.
 • هر دو نوع کارت‌ دبیت (Debit Card) و کردیت (Credit Card) در زراعت بانک قابل دریافت است و ایرانیان می‌توانند نسبت به دریافت هر دوی آن‌ها اقدام کنند.
 • برای کسانی که ثبت شرکت در ترکیه انجام داده‌اند، باز کردن حساب بانکی در زراعت بانک یکی از گام‌های حتمی است. در ترکیه نمی‌توانید از حساب‌های شخصی برای گردش مالی بالا استفاده کنید. بعلاوه امکان باز کردن حساب شرکتی به شما آپشن‌های خاصی از جمله چند امضا بودن و … را ارائه می‌دهد.
 • سقف برداشتن و واریز در حساب زراعت بانک محدودیت ندارد و حساب‌های این بانک دارای IBAN جهانی هستند.
 • امکان استفاده از حواله‌های EFT از طریق اینترنت بانک زراعت بانک وجود دارد
 • خدمات اینترنت بانک و موبایل بانک زراعت بانک امکان مدیریت پیشرفته حساب، خرید اینترنتی، پرداخت قبوض، افتتاح سپرده‌های مدت‌دار، خرید و فروش دلار و دیگر ارزها و … را برای کاربران خود ممکن ساخته است.
 • امکان دریافت وجه از خارج ترکیه و حواله سوئیفت
 • ارائه خدمات پروتکل وسترن یونیون از سال 2020 که به موجب آن، کاربران می‌توانند از سراسر جهان جابه‌جایی پول داشته باشند
 • امکان واریز یا برداشت پول از ایران به حساب زراعت بانک
 • عدم برداشت کارمزد برای نگهداری از حساب‌ها در زراعت بانک
 • گزینه‌ی عالی برای فریلنسرها یا کسانی که درآمد دلاری یا غیر ریالی دارند.
 • ارائه پشتیبانی شبانه‌روزی به کاربران

نکته مهم) در کنار نرخ سود بانکی در زراعت بانک ترکیه، برای برخورداری از امکانات و خدمات کامل زراعت بانک، باید تنظیمات آن را در داخل شعبه انجام دهید. برای همین توصیه می‌کنیم، حتما با مشاوران ما در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید: بانک های ترکیه

مالیات سود بانکی در ترکیه

اینکه گفته می‌شود در ترکیه مالیاتی بر سود بانکی وجود ندارد، مقداری جای توضیح دارد. درست است که مالیات سود بانکی در دو سال اخیر، بسیار کاهش یافته است. و این خود یک خبر جذاب برای سرمایه‌گذاران سپرده‌گذاری است. اما برای سپرده‌های لیری، دلاری و یورو، مالیات بر سود بانکی در بازه زمانی‌های خاص تعریف می‌شود و تنها برای سپرده‌های لیر که 1 سال بیشتر از زمان افتتاح آنها می‌گذرد، مالیات به صفر می‌رسد. برای حساب‌های بلندمدت، مقدار مالیات سود بانکی در زراعت بانک به صورت زیر می‌شود:

 • مالیات لیره ترکیه: 5 درصد تا 6 ماه، 3 درصد برای 6 تا 12 ماه و صفر درصد برای بیشتر از یک سال
 • مالیات دلار و یورو: 20 درصد تا 6 ماه، 20 درصد برای 6 تا 12 ماه، 18 درصد برای بیشتر از یک سال
 • مالیات مشارکت در طلا: 15 درصد ثابت

سود بانکی زراعت بانک ترکیه

و اما مسئله مهم‌تر برای سرمایه‌گذاران در بانک، نرخ سود بانکی در زراعت بانک است. این میزان سود برای سپرده‌های کوتاه‌مدت بیشتر از سپرده‌های طولانی مدت است. قطعا هر چه مقدار سود دهی به مشتریان از سوی یک بانک بیشتر باشد، بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت. از این نظر، زراعت بانک جزو 8 بانک پرسود ترکیه قرار دارد. البته برای ایرانیان تنها گزینه عالی بر روی میز است. در سال 2021 میزان سود بانکی زراعت بانک، 15.50 درصد برای سپرده‌های 32 روزه اعلام شده است. در یک حالت کلی، نرخ سود 10 تا 15 درصد برای سپرده‌های زراعت بانک اعلام شده است. که برای اطلاع از نرخ دقیق و به‌روزرسانی شده‌ی آن می‌توانید به آدرس https://www.enuygun.com/mevduat/ مراجعه کنید.

نرخ سود بانکی زراعت بانک ترکیه برای سپرده‌های دلاری 85 درصد و برای سپرده‌های یورویی 10 درصد اعلام شده است. دلیل بالاتر بودن مالیات سود بانکی سپرده‌های دلاری نیز، به میزان سود نسبتا زیاد آن برمی‌گردد.

شرایط دریافت سود بانکی در زراعت بانک ترکیه

و اما چگونه می‌توان مقدار هزینه سود سپرده‌ی زراعت بانک را با توجه به درصد سود حساب کرد؟ یک فرمول برای محاسبه میزان سود بانکی سپرده‌های زراعت بانک وجود دارد. برای به‌دست آوردن مبلغ سود بانکی، مقدار سپرده‌ی خود را در درصد سود بانکی ضرب کنید. سپس نتیجه را در مدت سپرده‌گذاری خود دوباره ضرب کرده و بر عدد 36500 تقسیم کنید. در نهایت میزان مالیات را نیز حساب کنید و از مبلغ کسر کنید تا سود خالص زراعت بانک را بدست‌ بیاورید. چند نکته مهم در مورد نرخ سود بانکی در زراعت بانک:

 • سود بانکی زراعت بانک برای سپرده 32 روزه 14.5 درصد است
 • سود بانکی زراعت بانک برای سپرده 730 روزه 6.5 درصد است.
 • سود بانکی زراعت بانک برای حساب‌های سپرده موقت، 14 درصد است
 • سود بانکی زراعت بانک برای حساب‌ها پس‌انداز، 11 درصد است
 • امکان برداشت سود به صورت روزانه، ماهانه و سالیانه ممکن است
 • رعایت قوانین برداشت پول از حساب تا پایان دوره باید رعایت شود. اگر امکان برداشت بخصوص در سپرده‌های طولانی‌مدت ممنوع باشد و شما از حساب خود برداشت کنید، نوع حساب به حساب جاری تبدیل خواهد شد و نرخ سود نیز عوض خواهد شد.

شرایط دریافت سود بانکی زراعت بانک ترکیه

نحوه دریافت سود زراعت بانک ترکیه

برای دریافت سود بانکی دو راه کلی دارید. یکی اینکه با مراجعه حضوری به شعب زراعت بانک نسبت به برداشت آن اقدام کنید. دیگر اینکه از ویزاکارت یا مسترکارت استفاده کنید که در زراعت بانک برای دارندگان سپرده کوتاه‌مدت و طولانی‌مدت خود صادر می‌شود. برای افتتاح حساب بانکی حتما به مراجعه حضوری شما نیاز است. حضور شما برای افتتاح حساب ضروری است، اما برای برداشت و گرفتن سود نیازی به بودن شما در خاک ترکیه نیست. با مسترکارت یا ویزا کارت می‌توانید نرخ سود بانکی در زراعت بانک را برداشت کنید. تمام خودپردازهای ترکیه، امکان برداشت سود لیری را برای شما ممکن ساخته‌اند. یک راه دیگر هم وجود دارد، اینکه شما به زراعت بانک درخواست می‌دهید که سود سپرده شما را به یکی دیگر از حساب‌هایتان انتقال دهد.

افتتاح حساب بانکی زراعت بانک برای ایرانیان

برای افتتاح حساب در درجه اول به مدارک خاصی از جمله پاسپورت معتبر و شماره مالیاتی یا ورگی نوماراسی نیاز دارید. در کنار اینها برای افرادی که ساکن ترکیه هستند، ارائه کارت اقامت ضروری است. در غیر این صورت شما با ویزای توریستی، تحصیلی یا کاری می‌توانید نسبت به افتتاح حساب اقدام کنید. قراردادهای 3 ماهه، 6 ماهه و یکساله در زراعت بانک قابل عقد است. این مدت زمان و تعداد روزهایی که سپرده در بانک باقی می‌ماند بر روی میزان نهایی سود بانکی تاثیرگذار خواهد بود. بعلاوه شما باید برای افتتاح حساب، شخصا در بانک حضور داشته باشید یعنی یک سفر حداقل یک روزه به ترکیه لازم است. اگر بخواهید از خدمات موبایل بانک یا اینترنت بانک زراعت بانک استفاده کنید، به خرید سیم کارت در ترکیه نیاز خواهید داشت.

نکات پایانی

همانطور که دیدید، زراعت بانک تنها چاره ایرانیان برای سرمایه‌گذاری بانکی در ترکیه است. البته که ناگفته نماند زراعت بانک، دومین بانک دولتی ترکیه و جزء 8 بانک با بیشترین میزان سوددهی نیز می‌باشد. مزیت‎‌های افتتاح حساب در بانک زراعت ترکیه سبب شده است که ایرانیان زیادی در این بانک دولتی سپرده کوتاه‌مدت و بلندمدت داشته باشند. در این مقاله نرخ سود بانکی در زراعت بانک ترکیه را به همراه شرایط گرفتن، نحوه محاسبه مقدار آن و راههای دریافت را به طور کامل بررسی کردیم. اگر شما نیز می‌خواهید صاحب مسترکارت یا ویزا کارت شوید یا اگر خرید ملک در ترکیه انجام داده‌اید و قصد افتتاح حساب بانکی دارید، به شما زراعت بانک را پیشنهاد می‌دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید همین الان با کارشناسان بانکی ما در یو اف اس تماس بگیرید.

4.5/5 - (4 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان:3000 637 555 90+