بهترین مناطق ازمیر برای زندگی

بهترین مناطق ازمیر برای زندگی

آیا با محبوب‌ترین محل‌ها و منطقه‌های ازمیر برای زندگی آشنایی دارید؟ شما هم شنیده‌اید که ایرانی‌ها رتبه اول خرید خانه در ترکیه را در میان کشورهای خارجی دارند؟ سطح کیفیت  و رفاه زندگی در ترکیه بالا است. هزینه‌ها مقداری از داخل کشور خودمان بالاتر اما سطح دسترسی به رفاه و امکانات به مراتب بالاتر می‌باشد. تمام این‌ها در کنار هم دست به دست هم داده‌اند و سبب شده‌اند که بیشتر از هر زمان دیگری شاهد مهاجرت به کشور ترکیه باشیم. یکی از شهرهای زیبای ترکیه که بسیار برای زندگی مقبول و محبوب است، شهر زیبا و تاریخی ازمیر است. اگر عکس‌های شهر ازمیر را دیده باشید، شما نیز عاشق بافت تاریخی، کوچه های سنگفرش و کافه‌های رنگارنگ آن شده اید. از دید ساکنان این شهر، ازمیر شهری است که آرامش را می توان در آن یافت.

 

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه است. یعنی بعد از استانبول و آنکارا در رتبه سوم قرار دارد. کسانی که قصد سرمایه گذاری در ترکیه، خرید ملک در ترکیه، مهاجرت به ترکیه، تحصیل در ترکیه و اقامت را داشته باشند، دست روی ازمیر می گذارند. چرا که پتانسیل‌های این شهر از جمله موقعیت مناسب، شرکت‌های تجاری بزرگ، کارخانجات مهم و آب و هوای مساعد، زمینه را برای این امر فراهم کرده است. در کنار این‌ها،‌ تعدادی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه نیز در این شهر قرار دارند. از نظر فرهنگی شباهت‌های زیادی میان شهر ازمیر و شهرهای داخل کشور خودمان وجود دارد. اگر قصد خرید خانه در ازمیر ترکیه را دارید، باید به شما تبریک بگوییم. با ما همراه باشید تا محبوب‌ترین مناطق ازمیر برای خرید ملک را به شما معرفی کنیم.

منطقه‌های ازمیر

شهر ازمیر و معرفی مناطق آن

خرید ملک در منطقه‌های ازمیر هر کدام مزیت‌های خود را به همراه خواهد داشت. این را هم باید بدانید که در حالت کلی، خرید ملک در ازمیر بسیار مورد توجه مهاجران و سرمایه گذاران قرار گرفته است که اصلا هم جای تعجب ندارد. هزینه زندگی در این شهر بسیار مناسب است، وضعیت حمل و نقل آسان و ترافیک بسیار کمی در خیابان‌های آن وجود دارد. دسترسی آسان به مترو و وسایل حمل و نقل عمومی برای منطقه‌های ازمیر وجود دارد. ازمیر شهری است که خطی ساحلی به طول 629 کیلومتر روبه دریای اژه دارد و 100 کیلومتر از این طول را پلاژ طبیعی شکل داده است.

در سال گذشته، خرید و اجاره ملک در منطقه‌های مختلف ازمیر از مرز 8000 واحد گذشته است. در این شهر دو منطقه آزاد تجاری و 13 شهرک صنعتی رو به رشد وجود دارد. آب و هوای اینجا مساعد است، شما زمستان سرد و یا تابستان‌های گرم را تجربه نخواهید کرد و مود هوایی به طور کلی معتدل و گاها بارانی است. آیا شما می‌دانید که مطابق با استانداردهای جهانی، ازمیر به عنوان ششمین شهر دنیا از نظر زندگی، کار و اقامت معرفی شده است؟

قیمت زمین بسته به منطقه های ازمیر متفاوت است. حتی در هر منطقه بسته به نوع ملک (ویلایی، آپارتمان، مسکونی، اداری، تجاری و …) و مسیر قرار گرفتن آن نیز، این قیمت متفاوت خواهد بود. شما می توانید برای گرفتن لیست دقیق و به روز قیمت‌ها، با کارشناسان ما تماس بگیرید. در ادامه منطقه های ازمیر برای خرید و اجاره را به طور کامل به شما معرفی کرده‌ایم.

چند نکته بسیار مهم در مورد خرید ملک در ازمیر ترکیه

 • شهرک‌های مسکونی با امکانات مناسبی در ازمیر قرار دارند که آرامش زندگی در یک شهر اروپایی را امکان پذیر ساخته است.
 • تمام کسانی که به ترکیه مهاجرت می کنند، می‌توانند ملک خود را ازمیر خریداری کنند و آن را به نام خود ثبت کنند.
 • ازمیر پاک‌ترین شهر ترکیه لقب گرفته است.
 • هزینه‌های زندگی در ازمیر ترکیه 12 درصد کمتر از تهران است.
 • خطوط دوچرخه، حمل و نقل عمومی و لاین‌های پیاده‌روی در بسیاری از مناطق ازمیر وجود دارد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این شهر که برای مهاجران جذاب است، سیستم نوین حمل‌و‌نقل آن است.
 • مردم ازمیر بسیار مهمان نواز و خوش قلب هستند و با غریبه‌ها به راحتی کنار می آیند.
 • ازمیر از استانبول حدود 470 کیلومتر یعنی 5 تا 6 ساعت فاصله دارد. فاصله آن از آنکارا نیز 585 کیلومتر یعنی 7 تا 8 ساعت است.
 • از آنجایی که ازمیر دومین منطقه آزاد تجاری در ترکیه است، بسیاری از تاجران و سرمایه‌گذاران به خرید و اجاره ملک در آن ترغیب می شوند.
 • حواستان باشد که شما نمی‌توانید در مناطق نظامی و ممنوع ازمیر، خانه خریداری کنید.
 • شما نهایتا می‌توانید 30 هکتار غیرمنقول را خریداری کنید.

منطقه کناک ازمیر (konak)

اینجا مرکز ازمیر است. منطقه‌ای زیبا و دوست داشتنی که خانه‌های مسکونی و آپارتمانی زیادی برای خرید در آن وجود دارد. جاذبه‌های گردشگری و تاریخی زیادی در بافت این محل قرار گرفته است. پارک‌ها و تجمع امکانات شهری در کناک ازمیر بر اهمیت منطقه و محبوب بودن آن افزوده است.

حتی گفته می‌شود که زیباترین منطقه ازمیر نیز، منطقه کناک یا کوناک است که بخشی از آن رو به دریای اژه دارد و منظره‌های زیبایی را می‌توان در اینجا دید و از آنها لذت برد. پروژه‌های مجتمع مسکونی که واحدها را به پیش فروش گذاشته‌اند و پروژه‌های خانه‌های لوکس زیادی در این قسمت از شهر برقرار است که هر کدام می‌تواند فرصتی برای خریداران ملک در ترکیه باشد.

منطقه کناک در راستای خیابان آتاتورک قرار دارد. خانه‌های با قدمت 30 سال و بیشتر در این منطقه به چشم می‌خورند. در این میان، شاهد ساختمان‌های اداری زیادی در این منطقه هستیم و از این جهت آن را مرکز اداری شهر ازمیر می‌دانند. برج معروف ساعت ازمیر نیز در اینجا واقع شده است.

منطقه بورنوا ازمیر (Bornova)

منطقه بورنوا ازمیر (izmir Bornova)

باید نام منطقه بورنوا ازمیر زیاد به گوشتان خورده باشد. ساخت و سازهای زیادی در این منطقه انجام می‌شود. برای کسانی که به دنبال ساخت و ساز در ترکیه هستند، بهترین گزینه است. چون این منطقه سهام مسکن دارد.

اقامت در ترکیه و داشتن خانه‌ای نوساز را می‌توان به راحتی در این منطقه تجربه کرد. اینجا یک ناحیه‌ی روبه گسترش است، امکانات زیادی در آن وجود دارد و روز به روز بر اهمیت آن افزوده می‌شود. ظرفیت ساخت و ساز زیادی در بورنوا باقیمانده است. اگر شما می‌خواهید خانه خود را در ازمیر بسازید، به این منطقه فکر کنید. نکته مهم دیگری که در مورد این منطقه وجود دارد، بودن دانشگاه‌های دولتی و دانشگاهای خصوصی در شهر ازمیر می‌باشد.

این منطقه نیز به مرکز شهر نزدیک است. بازارهای محلی آن شهرت زیادی دارد. خانه‌های این منطقه مقاومت زیادی در برابر زلزله دارند و ساخت و سازهای آن ایمن است و همین محبوبیت، این منطقه را نزد خریداران خانه، تا حدی زیاد کرده است. موقعیت این منطقه در 8 کیلومتری شمال شرق ازمیر است و از نوار ساحلی حدود 5 کیلومتر فاصله دارد.

منطقه آلسانجاک ازمیر (Alsancak)

منطقه آلسانجاک ازمیر (izmir Alsancak)

پیشینه این منطقه از ازمیر به دوران عثمانی برمی‌گردد. به اینجا قلب ازمیر لقب داده اند چرا که ناحیه‌ای میان بخش تاریخی و مدرن ازمیر است. در منطقه آلسانجاک ازمیر امکاناتی از جمله کافه‌های متعدد، رستوران‌ها، پاساژها، مراکز خرید و … قرار دارند. محل قرارگیری آن میان دو منطقه کناک و کوردون است.

منطقه‌ای که در امتداد ساحل طولی برابر 3200 متر را به خود اختصاص داده است. نکته جالب در مورد این منطقه این است که قدیمی‌ترین ایستگاه قطار کشور ترکیه در اینجا واقع شده است. این قطار برای دسترسی شهر ازمیر به آیدین استفاده می‌شده است. در خیابان‌های منطقه آلسانجاک برندهای مشهور زارا و منگو را پیدا خواهید کرد. امنیت این منطقه در روز و شب بسیار بالا است و این مسئله برای خریداران ملک در ازمیر اهمیت زیادی دارد.

منطقه گوزل باغچه ازمیر (Güzelbahçe)

منطقه گوزل باغچه ازمیر (Izmir Güzelbahçe)

یکی از محله‌های قدیمی شهر ازمیر است که طرفداران زیادی هم دارد. بافت قدیمی و زیبای این منطقه را می‌توان در حین اینکه در آن قدم می‌زنید، متوجه شوید. دسترسی آن به بزرگراه آیدین چشمه این امکان را فراهم کرده است که به راحتی به دیگر بخش های شهر ازمیر دسترسی داشته باشید. منطقه گوزل باغچه نیز نزدیک به دریا است و برای همین آب و هوای ساحلی خنکی دارد.

جمعیت زیادی در این منطقه زندگی می‌کنند. خرید ملک در گوزل باغچه مانند سرمایه گذاری خواهد بود. بافت منطقه گوزل باغچه به صورت خانه‌های قدیمی به همراه مجموعه‌های نوساز و ویلایی است. یعنی همه نوع سلیقه‌ای می‌توانند در اینجا ساکن شوند. خانه‌های ویلایی، ویوی زیبایی روبه دریا دارند. در ترکیه، گران‌ترین ملک‌ها را خانه های ویلایی به خود اختصاص داده اند.

اگر به دنبال خرید خانه مسکونی و مخصوصا ویلایی هستید به شما این منطقه را پیشنهاد می‌دهیم. مساحت خانه‌ها در این بخش حدود 180 متر مربع است. ملک مسکونی نیز حدود 250000 تا 1200000 لیر ارزش دارد. فروش زمین در این منطقه از ازمیر متوسط 3850 لیر برای هر متر است. که البته بسته به جای‌گذاری زمین، این هزینه متفاوت خواهد بود.

منطقه کارشیاکا ازمیر (Karısyaka)

منطقه کارشیاکا ازمیر (izmir karşıyaka)

بگذارید یک سوال از شما بپرسیم؟ شما می‌خواهید که خرید ملک خود را در قسمت‌های نزدیک به ساحل انتخاب کنید؟ محله کارشیاکا در ازمیر را به شما معرفی می‌کنیم. این منطقه یکی از مناطق زیبای ساحلی در ازمیر است که دقیقا در کنار دریا واقع شده است. در کنار این‌ها، ساکنان ایرانی در این بخش زیاد هستند، برای همین تا حدودی غم غربت کمتری را تجربه خواهید کرد.

آب و هوای این منطقه خوب و لذت بخش است. منظره‌های روبه دریا بر زیبایی این منطقه افزوده است. خرید ملک در محله کارشیاکا فرصت‌های تفریحی زیادی را برای شما امکان پذیر ساخته است. جاذبه‌های تاریخی و دیدنی زیادی در این منطقه قرار دارند. صبر کنید، حتی می‌توانید در مسابقات قایقرانی که هر ساله در تابستان‌ها در این منطقه برگزار می‌شود شرکت کنید. پیاده روی در لب ساحل و نوار کناری دریا که بماند.

بافت ساختمان‌ها در اینجا به صورت شبکه‌بندی‌شده، نواری و ساختمان‌های 4 تا 8 طبقه است. قیمت زمین در این منطقه با دور شدن از ساحل کمتر می‌شود. قیمت زمین در این منطقه نیز 3150 لیر برای هر متر‌مربع است. مراکز خرید کمتری در این منطقه وجود دارد برای همین خلوت تر از دیگر بخش‌ها به نظر می‌رسد. دسترسی آسان به ایستگاه وسایل حمل‌و‌نقل و نزدیکی به اسکله از ویژگی های مثبت این منطقه است.

منطقه اورلا ازمیر (urla)

منطقه اورلا ازمیر (izmir urla)

urla را تحت عنوان منطقه‌ای تاریخی در شهر ازمیر می‌شناسند. تعدادی از جاذبه‌های تاریخی از جمله مساجد، حمام‌ها و کاروانسراهای تاریخی مهم در این منطقه قرار دارند. موقعیت این منطقه در حاشیه شهر ازمیر و با فاصله 35 کیلومتری از مرکز شهر است. اگر نام جاهای دیدنی سفر حیصار، چشمه یا کارابورون به گوشتان خورده باشد، باید بگوییم در اینجا قرار دارند. خانه های مسکونی این منطقه از ازمیر، 4100 لیر برای هر مترمربع قیمت دارند. قیمت ملک مسکونی در اینجا نیز بسته به نوع ملک، جانمایی و ساختار آن، از 280000 تا 1890000 لیر می‌باشد.

منطقه سلچوک ازمیر (Selçuk)

بخش مهم و ارزشمندی از بافت تاریخی شهر ازمیر را می‌توان در منطقه سلجوک یا سلجوق مشاهده کرد. قدمت این بخش از ازمیر به 8000 سال پیش بر‌می‌گردد. با قدم زدن در میان کوچه ای این منطقه متوجه ارزش تاریخی اینجا خواهید شد. شهر باستانی افس که به دوران به تمدن رومی ها برمی گردد در اینجا است و از این نظر منطقه سلجوق در سطح جهانی شهرت دارد. اگر به بودن در بافت تاریخی و قدیمی شهر ازمیر علاقه دارید، سلجوق را انتخاب کنید. موقعیت این منطقه در 2 کیلومتری شمال شرق شهر باستانی افس است.

منطقه نارلی دره ازمیر (Narlidere)

منطقه نارلی دره جزو مناطق لوکس و لاکچری ازمیر به حساب می‌آید. برای کسانی که شرایط مالی خوبی دارند و می‌خواهند در قسمت‌های خوب ازمیر ملک بخرند، منطقه نارلی دره گزینه‌ی مناسبی است. از جمله ویژگی‌های خوب این منطقه می‌توان به آب و هوای خوب آن، دسترسی به امکانات زیاد و بافت مرتب و خانه‌های بزرگ اشاره کرد. از آنجایی که این قسمت از ازمیر نسبت به دیگر قسمت‌ها، آب و هوای بهتری دارد، پوشش گیاهی و سبزینگی آن نیز بیشتر است.

برای همین زیباتر نیز به چشم می‌آید. منطقه نارلی دره به شبه جزیره چشمه که یکی از جاذبه‌های گردشگری مشهور در ترکیه است دسترسی آسان دارد. برای سرمایه گذاری در زمینه خانه‌های لوکس می‌توانید روی این این منطقه نیز حساب کنید. چرا که یکی از محبوب‌ترین مناطق در ازمیر برای زندگی به حساب می آید.

منطقه برگاما ازمیر (Bergama)

برگاما را از منطقه‌های ارزان ازمیر می‌دانند. اگر می‌خواهید خانه خود را با هزینه‌های پایین خریداری کنید، می‌توانید از میان خانه‌های مسکونی برگاما خانه‌های مناسب خود را بررسی کنید. حتی برای اجاره نیز، خانه‌های ارزان زیادی در این منطقه وجود دارند. شما با پرداخت 700 لیر می‌توانید خانه اجاره کنید. قیمت فروش ملک نیز در اینجا به طور میانگین 1370 برای هر مترمربع است. از دیگر مناطق ارزان ملک در ازمیر، بعد از برگاما می‌توان به منطقه‌ی ادمیش اشاره کرد. جالب است بدانید زمانی این شهر، پایتخت تمدن پرگامون بوده است که به دوره هلنیستی باز‌می‌گردد.

منطقه چیلی ازمیر (cigli)

منطقه چیلی از جمله محله‌های جنوبی شهر ازمیر به حساب می‌آید. نسبت به قبل، اکنون توجه زیادی به این منطقه شده است. چرا که خط متروی منیمن-علی اقا از اینجا عبور کرده است و آزاد راه‌ها و دسترسی‌های خوبی به این منطقه ایجاد شده است. از طرفی نیروی کار در این بخش متمرکز شده‌اند و جمعیت جدید به سمت آن جذب شده است.

پس طبیعی است که نیاز به ساخت و ساز و مسکن نیز در آن زیاد شده باشد. برای همین این منطقه برای سرمایه گذاری و ساخت مسکن گزینه‌ی جدید است که نظر سرمایه‌گذاران خارجی را به خود جذب کرده است. ساختمان‌های لوکس و ساختمان‌های آپارتمانی مسکونی در بین خط مترو و محله استاسیون در منطقه چیگلی در حال ساخته شدن هستند که بر ارزش منطقه افزوده است.

منطقه بایراکلی ازمیر (Bayrakli)

اگر می‌خواهید ملک ارزان بخرید و در منطقه‌های به نسبت ارزان‌تر ازمیر ساکن شوید، اینجا را انتخاب کنید. برای مشاغل با درآمد متوسط و پایین، خانه‌های خوبی در محله‌های آلپ ارسلان و چیچک‌پای در منطقه بایراکلی وجود دارند.

قیمت فروش برای خانه‌های مسکونی در این منطقه میانگین 2725 لیر است. خانه‌های مسکونی در ماناوکویو و منصور اوغلو، جاهای مناسبی برای خریداری آپارتمان هستند. بعلاوه خیابان ابراهیم هاکی نیز خانه‌های تازه ساخت و مجتمع‌های مسکونی بسیار خوبی دارد که بسیاری از مهاجران دست روی آن‌ها می گذارند. طرح‌های نوین شهرسازی برای نواحی مرکزی این منطقه در حال انجام است که به زودی ارزش زیادی به بافت و زمین‌های آن خواهد داد.

منطقه سفری حیصار ازمیر (Seferihisar)

اگر به خرید ویلا در شهر ازمیر علاقه دارید، منطقه سفری حیصار بهترین گزینه پیش روی شما است. خانه‌های ویلایی این منطقه حرف ندارند. بافت این منطقه به صورت عمده خانه ویلایی است و همین مسئله سبب شده که قیمت خرید خانه در اینجا تا حدودی بالاتر از دیگر مناطق ازمیر باشد.

بسته به نوع ملک و محب قرارگیری آن، شما هزینه متفاوتی را پرداخت خواهید کرد. میانگین قیمت ملک در اینجا حدود 165000 تا 490000 لیر است. خانه‌ها متراژی حدود 130 مترمربع دارند. ایرانی‌های زیادی برای ویلاهای خود این منطقه را انتخاب می‌کنند؛ چون بافت آن برای اقامت و تفریح بسیار مناسب است.

جمع بندی

در نهایت هدف ما در این مقاله معرفی محله‌های ازمیر برای خرید خانه بود. خرید خانه با توجه به معیارهای مختلفی انجام می‌شود. برای گرفتن بهترین تصمیم‌گیری، با مشاوران یو اف اس تماس بگیرید تا بهترین مشاوره‌های لازم برای معرفی مناطق ازمیر را به شما بدهند.

4.5/5 - (99 امتیاز)

دیدگاه ها

 • فاطمه لطفی سپتامبر 19, 2021 :: 4:40 ب.ظ

  برای خرید چگونه اقدام کنیم؟!آیا شما در این زمینه فعالیت دارید؟

  • امیرحسین شریفی سپتامبر 19, 2021 :: 7:40 ب.ظ

   بله ما تو ازمیر هم فعالیت داریم. برای خرید خونه تو ازمیر کافیه با شماره 09301748024 تماس بگیرید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان:3000 637 555 90+