خرید سیم کارت در ترکیه

خرید سیمکارت در ترکیه

از همین الان به فکر خرید سیم کارت در ترکیه باشید. انواع سیم کارت ترکیه را بشناسید و قبل از سفر به این کشور، سیم کارت اعتباری یا دائمی ترکیه را خریداری کنید. در حال حاضر که گرفتن کد HES برای مسافران ترکیه اجباری شده است، اهمیت خریداری سیم کارت ترکیه، دوچندان شده است. از طرفی شما برای مسیریابی در ترکیه به اینترنت نیاز خواهید داشت. چگونه می‌خواهید به اینترنت این کشور متصل شوید؟ پس خرید سیم کارت ترکیه یکی از کارهایی است که در سفر یا مهاجرت به ترکیه باید انجام دهید.

انواع سیم کارت‌ها در ترکیه از اپراتورهای مختلف قابل تهیه است. همانند داخل کشور خودمان که اپراتورهای ایرانسل، همراه اول و رایتل وجود دارند در ترکیه نیز چهار اپراتور سیم کارت و تلفن به نام های ترکسل، وودافون، ترک تلکام و آوا وجود دارند. شما دو نوع سیم کارت اعتباری و دائمی می‌توانید خریداری کنید. صبر کنید شما برای سفر به ترکیه می‌روید یا قصد گرفتن اقامت دارید؟ این سوال را می‌پرسیم چون در خرید سیم کارت در ترکیه تاثیرگذار است.

راهنمای خرید سیم کارت در ترکیه

توریست‌هایی که به ترکیه سفر می‌کنند تنها سیم کارت اعتباری می‌توانند خریداری کنند که سه ماه آزاد است. بعد سه ماه به مدت سه ماه یک طرفه و بعد 6 ماه سوخته و واگذاری می‌شود. اما اگر قصد مهاجرت به ترکیه دارید، به عنوان مثال از میان فرصت‌های شغلی در ترکیه یکی را انتخاب کرده و برای کار به این کشور می‌روید باید سیم کارت اعتباری را تمدید کنید. البته که می‌توانید سیم کارت های دائمی ترکیه را نیز خریداری کنید. برای خرید سیم کارت ترکیه نیز می‌توانید به روش های مختلف حضوری و آنلاین اقدام کنید. ما در یو اف اس هر آنچه در مورد خریدن سیم کارت ترکیه نیاز است بدانید را به شما خواهیم گفت.

انواع سیم کارت ترکیه

انواع سیم کارت‌های ترکیه

همانطور که گفته شد، 4 اپراتور ارائه دهنده خدمات خرید و فروش سیم کارت در ترکیه وجود دارد. شناخته شده‌ترین آنها تورک سل است و در میان آنها آوا را کمتر کسی می‌شناسد.

 • ترکسل (Turkcell): بزرگترین و بهترین شرکت مخابراتی در کشور ترکیه است. خدمات تلفن، سیم کارت و اینترنت ثابت و همراه ارائه می‌دهد. این اپراتور بیشترین میزان پوشش شبکه و تعداد کاربران را در ترکیه دارا است. اکثر ایرانیان نیز در هنگام خرید، تقاضای این نوع سیم کارت را ارائه می‌دهند.
 • ودافون (Vodafone): آیا می‌دانید که این اپراتور، بزرگترین شرکت ارتباطات سیار دنیا به حساب می آید؟ برای کسانی که حجم زیادی اینترنت مصرف می‌کنند، خرید این نوع سیم کارت را پیشنهاد می‌کنیم.
 • ترک تلکام (Turk Telekom): مشکلات مطرح شده برای این اپراتور، بیشتر از دیگر انواع سیم کارت ترکیه است. پوشش دهی ضعیف آن در نواحی اطراف شهری از جمله این مشکلات می‌باشد.
 • آوا (Avea): اپراتوری وابسته به ودافون که در زمینه ارائه خدمات سیم کارت و اینترنت فعالیت دارد. در مقایسه با دیگر اپراتورها نزد خارجی‌ها کمتر شناخته شده است.

مزایای خرید سیم کارت ترکیه

البته که خرید سیم کارت در ترکیه تنها برای صحبت کردن و پیام فرستادن نیست. شما به دلایل مختلف، بهتر است که سیم کارت ترکیه را خریداری کنید. در اینجا لیستی از مزیت‌های داشتن سیم کارت‌های ترکیه آورده شده است:

 • اجباری شدن HES برای مسافران: HES یک اپلیکیشن سلامت از طرف دولت ترکیه است که تمام مسافران باید آن را بر روی گوشی هوشمند یا تبلت خود نصب کنند. برای نصب آن نیز باید شماره سیم کارت ترکیه را وارد کنید. امکان فعال سازی این برنامه برای سیم کارت‌های ایرانی وجود ندارد.
 • ردیابی و پیدا کردن مسیرها در شهرهای مختلف ترکیه: فکرش را بکنید شما در شهر بزرگ استانبول که یک و نیم برابر تهران است، قرار دارید. چه چیزی بهتر از اینترنت و اپلیکیشن‌های مسیریابی می‌تواند به شما کمک کند. به کار بردن اینترنت سیم کارت و بسته‌های فعال شده اینترنت نیز همواره در دسترس و قابل استفاده هستند.
 • سرویس‌های جدیدی مانند مترجم‌ها: با تنظیم کردن زبان بر روی ترکی به راحتی می‌توانید نوشته‌ها را از ترکی به فارسی برگردان کنید. مترجم گوگل که راحت‌ترین مترجم آنلاین است، به اینترنت نیاز دارد.

آیا سیم کارت ایران در ترکیه کار می کند؟

بله، سیم کارت ایران در داخل ترکیه کار می‌کند اما هزینه‌های شما به مراتب زیاد خواهد بود. از طرفی اتصال شما به اینترنت نیز با مشکل مواجه خواهد شد. برای اتصال به رومینگ، تعرفه‌ها بسیار بیشتر خواهد شد. اگر سیم کارت شما دائمی هم باشد با برگشتن به داخل کشور با رقم زیادی در قبض پرداختی خود مواجه خواهید شد. بطوریکه توصیه ما این است که خرید سیم کارت ترکیه را در اولویت‌های خود قرار دهید.

شرایط خرید سیم کارت در ترکیه چیست؟

شرایط خرید سیم کارت در ترکیه خیلی ساده است. داشتن پاسپورت! شما با داشتن پاسپورت معتبر می‌توانید نسبت به خریداری سیم کارت اقدام کنید. در کنار ارائه پاسپورت، چند فرم اطلاعات صاحب سیم کارت را نیز کامل خواهید کرد. دقیقا مانند پروسه‌ای که در داخل کشور با کارت ملی و مراجعه و پر کردن فرم‌ها می‌توان سیم کارت خرید. کلا هم شاید 5 دقیقه زمان ببرد تا شما سیم کارت خود را خریداری کنید. احراز هویت شما برای خرید سیم کارت بسیار مهم است. اگر پروسه خریدن سیم کارت خود را به موسسه‌های داخلی می‌سپارید، موارد زیر را مد نظر داشته باشید:

 • سفارش نوع سیم کارت خود را به موسسه ارائه دهید
 • یک کپی از پاسپورت معتبر خود را ارسال کنید
 • وجه خرید سیم کارت را به حساب موسسه واریز کنید
 • فرم درخواست را به طور کامل و دقیق پر کنید

نکته مهم: حتما حتما از قانونی بودن موسسه‌ای که می خواهید پروسه خریدن سیم کارت در ترکیه را انجام دهد، اطمینان حاصل کنید.

خرید سیم کارت دیتا در ترکیه

یکی از انواع سیم کارت‌های قابل خریداری در ترکیه، سیم کارت‌های اعتباری یا سیم کارت دیتا در ترکیه است. این نوع سیم کارت‌ها را باید هر ماه شارژ کرد و با توجه به نوع بسته که در زبان ترکی به آن پاکت گفته می‌شود، می‌توانید از آن استفاده کنید. البته در کنار بسته می‌توانید در زمان فعال کردن سیم کارت برای آن یک تعرفه مشخص کنید. البته خریدن بسته سیم کارت اعتباری روش بهتری است.

خرید سیم کارت دائمی در ترکیه

خرید سیم کارت ترک سل

خرید سیم کارت دائمی در ترکیه بیشتر برای کسانی است که اقامت این کشور را گرفته‌اند و قصد ماندن در ترکیه را دارند. سیم کارت دائمی یا سیم کارت قبضی مانند داخل کشور خودمان، هر ماه قبض پرداختی دارد و دارنده سیم کارت باید فیش پرداختی هر ماه خود را با توجه به مقدار مصرفی که داشته است پرداخت کند. شما می‌توانید در همان لحظه خرید سیم کارت، نوع دائمی را خریداری کنید. اما با پاسپورت نمی‌توان سیم کارت دائمی خرید. نهایتا شما بعدا با ارائه کارت اقامت ترکیه یا همان کارت کیملیک می‌توانید سیم کارت اعتباری خود را دائمی کنید. برای دائمی کردن سیم کارت ترکیه می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

خرید سیم کارت بین المللی ترکیه

اگر میزان مکالمات بین الملل شما زیاد است و در حین اینکه در ترکیه اقامت دارید، با دیگر کشورها ارتباط دارید، خرید سیم کارت بین المللی ترکیه گزینه مناسب است. همانطور که می‌دانید، سیم کارت‌های بین المللی امکان مکالمه و امکانات مختلف سیم کارت‌های عادی را برای بسیاری از کشورها ممکن ساخته است. بدین گونه که در کشورهای مختلف اگر سفر کنید، سیم کارت شما آنتن دهی خواهد داشت و نیازی نیست در هر کشور سیم کارت آن کشور را خریداری کنید. اگرچه میزان آنتن دهی آن در ایران خیلی کم است. اما در 200 کشور مختلف، قابل دسترس است و حتی در 85 درصد مواقع نیز، خدمات آن رایگان یا با هزینه‌های بسیار پایین خواهد بود. برای خرید سیم کارت‌های بین المللی می‌توانید از طریق کمپانی‌های مختلف ارائه دهنده آن از جمله ONE SIM، WORLDSIM، KEEP GO و GOSIM اقدام کنید.

مراحل و نحوه خرید سیم کارت در ترکیه

پیشنهاد می‌کنیم که برای خرید سیم کارت ترکیه در فرودگاه امام خمینی اقدام کنید. اگر این خرید را به فرودگاه مقصد موکول کنید باید بیشتر هزینه کنید؛ بعلاوه حجم اینترنت کمتری را دریافت خواهید کرد. برای همین این امکان برای شما وجود دارد که در فرودگاه امام خمینی در تهران نسبت به خرید سیم کارت ترکیه اقدام کنید. خریدن سیم کارت در ترکیه، به راحتی در سطح تمام شهرهای آن امکان پذیر است. غرفه‌های هر کدام از اپراتورها به طور جداگانه خدمات خرید و رجیستری سیم کارت را ارائه می‌دهند. یعنی شما سه روش کلی برای خرید سیم کارت ترکیه پیش رو دارید:

 • به مراکز فروش سیم کارت در ترکیه مراجعه کنید
 • در فرودگاه مبدا یا مقصد از غرفه های ارائه دهنده خدمات سیم کارت، خرید کنید
 • به سایت‌ها و موسسه‌های معتبر داخلی بسپارید که به طور ایمن و قانونی برای شما سیم کارت ترکیه را خریداری و برایتان ارسال کنند.

خرید سیم کارت ایرانسل در ترکیه

سیم کارت ایرانسل در ترکیه

آیا می‌دانید که اپراتور ایرانسل اعلام کرده است که سیم کارت‌های آن در 17 کشور دنیا آنتن دهی دارد. از جمله این کشورها می‌توان به عراق، عربستان، مالزی، قطر، ترکیه، فرانسه، امارات، سوریه، بلژیک، آذربایجان، یمن و سودان اشاره کرد. اگر می‌خواهید سیم کارت ایرانسل خود را در ترکیه به کار ببرید از سرویس های پیشرفته آن از جمله شارژ الکترونیکی و شارژ خط به خط استفاده کنید. برای استفاده از خدمات رومینگ ایرانسل در ترکیه نیز کافیست که دستور *140*3*2*1*7# را شماره گیری کنید.

قیمت سیم کارت در ترکیه

در داخل کشور خودمان با کمتر از ده هزار تومان می‌توان سیم کارت اعتباری خرید. اما در ترکیه اینطور نیست. هزینه‌های خرید سیم کارت به مراتب بالاتر است. از طرفی برای کسانی که اقامت موقت یکساله ترکیه ندارند، امکان خرید سیمکارت دائمی وجود ندارد و تنها می‌توانند سیم کارت اعتباری بخرند. از طرفی قیمت سیم کارت‌های دائمی و اعتباری نیز تفاوت زیادی دارد. برای همین بسته به نوع سیم کارت شما و محل خریداری آن، قیمت سیم کارت متفاوت خواهد بود. شما هرچه در داخل کشور ایران و در ابتدای سفر خود سیم کارت را خریداری کنید، برایتان ارزان‌تر تمام می شود. رنج متوسط قیمت سیم کارت‌های مختلف در ادامه آورده شده است:

 • سیم کارت ترکسل (Turkcell): از 40، 50 و 140 لیر
 • سیم کارت ودافون: 30 و 200 لیر
 • ترک تلکام: 50، 150 و 200 لیر

می‌توان گفت که بهترین سیم کارت ترکیه و در دسترس ترین برای ایرانیان، سیم کارت ترکسل است.

نکات پایانی

همانطور که گفته شد، شما دو دسته سیم کارت اعتباری و دائمی را می‌توانید از 4 اپراتور ترکیه خریداری کنید. برای خرید سیم کارت در ترکیه، نیاز به پاسپورت معتبر خواهید داشت. اگر اقامت موقت یا دائم این کشور را نداشته باشید، تنها امکان خرید سیم کارت اعتباری برای شما وجود دارد. که بعدها با گرفتن اقامت، می‌توانید نسبت به دائمی سازی آن اقدام کنید. روش‌های خریدن سیم کارت ترکیه و انواع آن به همراه سیم کارت‌های بین المللی و داخلی به شما گفته شد.

اگر قصد سفر کوتاه مدت چند روزه دارید، سیم کارت خودتان را به طور موقت استفاده کنید یا سیم کارت اعتباری ترکیه را خریداری کنید. اگر با کشورهای دیگر نیز در حال مکالمه و ارتباط گیری هستید، به شما خرید سیم کارت بین المللی ترکیه را پیشنهاد می‌دهیم. اگر هم قصد خرید خانه در ترکیه و زندگی کردن در اینجا را دارید، یک سیم کارت دائمی ترکیه را تهیه کنید. برای کسب اطلاعات دقیق تر می‌توانید با کارشناسان ما در یو اف اس تماس بگیرید.

4.6/5 - (11 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان:3000 637 555 90+