بهترین منطقه های دبی برای زندگی و سرمایه گذاری

بهترین منطقه‌های دبی برای زندگی

شهر کم نظیر دبی که بزرگ ترین شهر در کشور امارات متحده ی عربی است در جنوب ایران واقع شده است. این شهربه دلیل جاذبه های توریستی، مراکز تجاری و سواحل زیبایش عروس خاورمیانه نامیده می شود. دبی شهری توریستی به شمار می آید. همه ساله گردشگران زیادی ار دبی دیدن می کنند. بنابراین آشنایی بیشتر با دبی و محله ها و خیابان هایش، خالی از لطف نخواهد بود.

معرفی بهترین منطقه های دبی برای زندگی

دبی شهری ساحلی است که آب وهوای گرم و مرطوب دارد. این شهر به وسیله رودی به نام رود خور به دو بخش بردبی و دیره تقسیم شده است. بخش دیره در قسمت شمالی قرار گرفته و دارای بافت سنتی تری است. همچنین بازار های محلی دبی در بخش دیره دایر هستند.

قسمت جنوبی بر دبی نام دارد که در سال های اخیر پیشرفت زیادی داشته است. مراکز تجاری مدرن و آسمان خراش های دبی در این بخش واقع شده اند. پس از آشنایی عمومی با شهر دبی به معرفی معرفی محلات و مناطق این شهر می پردازیم.

محله جمیرا دبی

این محله یکی از محله های مسکونی دبی است. خانه های ویلایی لوکسی در آن ساخته شده که خود جاذبه ی توریستی به حساب می آیند. جمیرا محله ایست بسیار گران و اعیانی و اغلب مهاجران در این محله ساکن می شوند و یکی از بهترین منطقه های دبی برای زندگی است. بیشتر ساکنین جمیرا اروپایی و همینطور از آسیای شرقی هستند.

جمیرا به سه بخش جمیرا 1، جمیرا2 و جمیرا 3 تقسیم می شود. گران ترین هتل ها مانند برج العرب در این محله واقع شده اند. پارک آبی وایلد وادی نیز در این محله قرار دارد. جمیرا منطقه ی بسیار مدرنی است. میزان مدرنیته ی این منطقه را می توان با این مثال بیان کرد که ساحل آن به ساحل شیکاگو شهرت یافته است.

محله بردبی

مهم ترین منطقه ی دبی همین محله ی بردبی است. بافت این منطقه کاملا مدرن بوده و یک بخش توریستی به شمار می آید. این محله شامل بخش های کرامه، ام سقیم، ستوا، اودمتا و جمیرا است. قسمت عمده ی زیبایی دبی مربوط به این منطقه است. تعداد قابل توجهی از هتل ها، جاذبه های گردشگری و مراکز خرید در این محله قرار گرفته اند.

محله السطوه دبی

این محله در کنارخیابان معروف شیخ زائد واقع شده است. به دلیل سکونت تعدادی زیادی از هندیان در این منطقه، حال و هوای هندوستان در آن جریان دارد. غذا های تن و پارچه های با کیفیت هندی به راحتی در این محله قابل دسترسی هستند. جالب است بدانید که یک بیمارستان ایرانی نیز در این منطقه وجود دارد. بازار طلای بزرگ و معروف دبی نیز در این منطقه قرار دارد.

محله جبل علی دبی

منطقه‌ی جبل علی

دلیل پیشرفت این محله بندر جبل علی است. بندر جبل علی بزرگ ترین بندری است که تا به حال به در جهان ساخته شده. مرکز خرید ابن بطوطه و فرودگاه بین المللی آل مکتوم نیز در محله ی جبل علی ساخته شده اند.

محله دبی مارینا

در این منطقه ی بسیار مدرن که مورد پسند غربی هاست، یک کانال آب مصنوعی ساخته شده. طول این کانال سه کیلومتر است و از امتداد خلیج فارس به سمت خشکی کشیده شده است. این محله به محله ی جبل علی نزدیک است و دسترسی آسانی به پارک آبی وایلد وادی دارد. زندگی در این محله نیز محبوبیت بالایی دارد.

محله کرامه دبی

این محله بهشت گردشگرانی است که به غذا عشق می ورزند. مراکز خرید و به ویژه رستوران های متنوعی در این منطقه وجود دارند. اغلب توریست هایی که به شهر دبی سفر می کنند، به این محله نیز سر می زنند. مهاجرانی از فلیپین، آسیای جنوبی، ایران و لبنان در این منطقه زندگی می کنند.

محله دیره دبی

محله ی دیره بین خلیج فارس و شارجه قرار دارد. این منطقه محبوب ترین محله ی شهر دبی است. دلیل محبوبیت این محله به دسترسی بالای این منطقه به مقاصد گردشگری دبی و همچنین وجود امکان کسب و کار و تفریح است. هتل های این منطقه اقتصادی تر هستند. موزه ی ممرز نیز از جاذبه های گردشگری این محله است. این محله نیز به دلیل صرفه ی اقتصادی از بهترین منطقه های دبی به حساب می آید.

محله میردیف دبی

محله‌ی میردیف دبی

می توان این منطقه را در دسته ی مناطق جوان دبی قرار داد. در این محله ساکنینی از اروپا، جنوب آسیا و اعراب اماراتی و غیر اماراتی وجود دارند. نوع ساخت و ساز در این منطقه کمی متفاوت تراست. هر محله برای خود دیوار کشی شده و درب ورودی دارد.

محله بستکیه ی دبی

بستکیه قدیمی بوده و معماری عربی خود را حفظ نموده است. خانه های این محله بادگیری ساخته شده اند که باعث خنک تر شدنشان می شود. این محله جنبه ی نشان دادن فرهنگ و تاریخ دبی را به گردشگران دارد. شهرت این محله در قدیم به دلیل وجود ایرانیان بوده است. برخی ریشه های ایرانی نیز در این محله قابل رویت هستند.حتی نام بستکیه از بستک گرفته شده که اسم شهری در جنوب کشورمان است.

محله الممزر

یک محله ی ساحلی و قدیمی در همسایگی خلیج فارس است. این محله مسکونی بوده و اغلب خانه های آن ویلایی هستند. الممزر محلی ساکت و آرام است و پارک ساحلی الممزر را در دل خود جای داده است. برای علاقه مندان به زندگی در مناطق ساکت، محله ی الممزر در شمار بهترین منطقه های دبی است.

منطقه البرشاء

منطقه‌ی البرشاء

این منطقه در نزدیکی مارینا دبی و بزرگ راه شیخ زائد قرار دارد. این منطقه جمعیت کم تری نسبت به سایر مناطق دبی دارد. البرشاء به دو بخش ویلایی و آپارتمانی تقسیم می شود که وسعت بخش آپارتمانی بیشتر است. این منطقه ی آرام و لوکس به تعداد زیاد پارک هایش نیز شهرت دارد. همچنین پیست اسکی و پیست اتوموبیل رانی نیز در این منطقه ساخته شده است.

منطقه داون تاون دبی

این منطقه دارای وسعت ریادی بوده و یک منطقه ی در حال گسترش به حساب می آید. دبی مال و برج خلیفه سازه های معروفی هستن که در داون تاون دبی واقع شده اند. برج ویستا، تراموای دو طبقه و فواره ی دبی، از دیگر جاذبه های این منطقه هستند. به دلیل در حال پیشرفت بودن این منطقه سرمایه گذاری در آن مناسب است. وسعت و امکانات زیاد این محله نیز باعث محبوبیت این منطقه شده است.

بهترین منطقه های دبی برای زندگی ایرانیان

بدون شک قصد افراد از سفر یا مهاجرت به یک مقصد خارجی تعیین کننده ی محل اقامت و زندگی خواهد بود. اما اقامت در منطقه ای که بتوان با هم وطنان بیشتری در آن تعامل داشت امتیاز بزرگی محسوب می شود. چراکه هر کشور آداب و رسوم و فرهنگ خاص خود را دارد. در کنار تلاش برای تطبیق با فرهنگ محل اقامت و کار جدید، مجال پرداختن به ریشه های فرهنگی نیازی است که نمی توان آن را نادیده گرفت.

از این رو مناطق و محالاتی از شهر دبی که دارای ساکنان ایرانی باشد، برای کسانی است که قصد مهاجرت و خرید ملک در دبی را دارند، مناسب است. محله های جمیرا و کرامه جزء محله هایی است که ساکنین ایرانی در آن به چشم خورده و برای اقامت ایرانیان مناسب هستند.

بهترین مناطق دبی برای خرید ملک

شرکت تحلیلی گالوپ در سال 2020 امارات متحده ی عربی را در زمره ده کشور برتر جهان به لحاظ امنیت قرار داده است. باتوجه به این رتبه بندی، سرمایه گذاری و اقامت در دبی کار غیر عاقلانه ای به نظر نمی رسد. نکته ی قابل توجه این است که با خرید ملک در امارات متحده ی عربی می توان اقامت آن را کسب کرد ولی باید دانست که حداقل ارزش ملک باید یک میلیون درهم امارات باشد.

همچنین نیاز است که هر سه سال یک بار نسبت به تمدید اقامت اقدام کرد. همچنین درآمد کسب شده از املاک معاف از پرداخت مالیات هستند.  املاک در انواع مختلفی از آپارتمان های کوچک تا واحد های موجود در آسمان خراش های بزرگ و از خانه های ویلایی لوکس تا خانه های مستقل با بافت معمولی در بهترین منطقه های دبی برای سرمایه گذاری به خریداران ارائه می شوند. توانایی مالی و قصد ار خرید افراد تصمیم نهایی را در مورد انتخاب ملک مورد نظرشان می گیرد.

در انتها باید گفت که دبی با توجه به پیشرفت روز افزونش مقصد خوبی برای سفر، مهاجرت و سرمایه گذاری به نظر می رسد. با توجه به تنوعی که در بافت محلات این شهر وجود دارد، می توان قدرت راضی نگه داشتن هر نوع سلیقه ای را در آن دید.

انتخاب بهترین منطقه کار سختی به نظر می رسد. تنها وابسته به سلیقه ها و دلایل اقامت در دبی می توان یک منطقه را انتخاب کرد. همچنین به دلیل پیشرفت ادامه دار و همه جانبه ی این شهر شاید نتوان گفت محل انتخاب شده ی فعلی برای کسب و کار یا اقامت طی ده ساله آینده نیز می تواند هنوز بهترین انتخاب باشد. اما پیشرفت همه جانبه ی فعلی نوید بخش این است که همه ی مناطق دبی دیر یا زود حرکت رو به جلوی خود را ادامه می دهند.

امارات متحده ی عربی و به تبع آن شهر دبی، نشان دادند توانایی ایستادگی در مواقع بحرانی را دارند. در سال 2012 که بحران مالی دنیا در اوج قرارداشت بسیاری از پروژه های ساخت و ساز در این کشور دچار تعلیق شدند. اما در حال حاضر پروژه های عمرانی با قدرت هرچه تمام حرکت رو به جلوی خود را ادامه می دهند.

5/5 - (2 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره رایگان:3000 637 555 90+