دانشگاه آنکارا ترکیه

دانشگاه آنکارا ترکیه

دانشگاه آنکارا ترکیه اولین مرکز عالی است که در ترکیه برپا شد. تمام دانشجویان بین‌المللی که به دنبال گرفتن ویزای تحصیلی ترکیه هستند، دانشگاه آنکارا در ترکیه را در اولویت‌های انتخابی خود قرار داده‌اند. اما چرا؟ دانشگاه دولتی آنکارا یک دانشگاه بین‌المللی سطح بالا با تنوعی از رشته‌های تاپ دنیا از جمله پزشکی، دندانپزشکی، معماری، مهندسی، هنر، روانشناسی، حقوق، علوم انسانی و … است.

یعنی شما با هر گرایش و در هر مقطع تحصیلی می‌توانید برای ادامه تحصیل، دانشگاه آنکارا ترکیه را انتخاب کنید. این دانشگاه به دنبال آموزش دادن دانشجویانی است که به ارزش‌های اجتماعی و جهانی احترام می‌گذارند، آگاه و دانا هستند و در عین حال با ذهن باز و مهارت کامل وارد بازار کار می‌شوند. در این راستا، با ایجاد بستری از امکانات و تسهیلات فراوان و مراکز تحقیقاتی و کاربردی در زمینه‌های مختلف علمی جایگاه بسیار خوبی برای خود تثبیت کرده است.

اگر به دنبال پذیرش و اپلای دانشگاه آنکارا ترکیه هستید، بدانید که یکی از 5 دانشگاه برتر این کشور را انتخاب کرده‌اید. دانشگاهی که افراد سرشناس ترکیه از جمله نخست وزیر ترکیه عبداللطیف سنر و مدیر عامل بورس اوراق بهادار ترکیه معمر گولر در آن فارغ‌التحصیل شده‌اند. در اینجا به اساتید و اعضای هیئت علمی برتر در سطح جهانی دسترسی خواهید داشت. با ما در هلدینگ یو اف اس همراه باشید تا هر آنچه در مورد این دانشگاه نیاز است بدانید را به شما بگوییم.

 

 • نام دانشگاه به انگلیسی: Ankara University (AU)
 • نام دانشگاه به ترکی: ANKARA ÜNİVERSİTESİ
 • نام دانشگاه به فارسی: دانشگاه آنکارا
 • موقعیت: شهر آنکارا
 • شعار دانشگاه: خورشید تابان علم و دانش جمهوری ترکیه
 • نوع دانشگاه: دانشگاه دولتی
 • زبان تدریس در دانشگاه: ترکی و انگلیسی
 • سال تاسیس: 1946
 • رنکینگ جهانی QS دانشگاه: 801-1000
 • رنکینگ جهانی 1201+ Times higher Education Word 2022:
 • آدرس وب سایت دانشگاه: https://www.ankara.edu.tr

دانشگاه آنکارا کجاست؟

دانشگاه آنکارا همانطور که از نامش پیدا است در پایتخت ترکیه یعنی شهر بزرگ و زیبای آنکارا قرار دارد. آنکارا پایتخت سیاسی، فرهنگی و اقتصادی ترکیه است. برای خرید ملک در ترکیه و سرمایه‌گذاری در این کشور، در کنار استانبول، آنکارا همواره یکی از بهترین گزینه‌ها است. قیمت خانه در آنکارا همواره یکی از بهترین گزینه‌های ایرانیان بوده است.

در کنار این، برای کسانی که به دنبال مهاجرت تحصیلی به ترکیه هستند، دانشگاه‌های آنکارا یکی از بهترین گزینه‌ها هستند. چرا که به شما فرصت بودن در یک شهر پیشرفته و در عین حال با فرصت‌های کاری و زندگی زیاد را می‌دهد. آدرس دقیق دانشگاه آنکارا به همراه راه‌های ارتباطی با دانشگاه در ادامه آورده شده است:

 • آدرس دانشگاه: Rektörlük, Dögol Caddesi, Tandogan Ankara, Ankara, 06100 Turkey
 • شماره تماس: 00903122126040
 • شماره فکس: 00903122126049

رتبه دانشگاه آنکارا در جهان

دانشگاه آنکارا پنجمین دانشگاه برتر در ترکیه است. از نظر سطح علمی و دستاوردهای پژوهشی، اصلا و ابدا نمی‌توان با جایگاه بالای این دانشگاه شوخی کرد. از نظر پایگاه رنکینگ QS سطح خروجی پژوهشی دانشگاه HIGH اعلام شده است. از طرفی دانشگاه آنکارا ترکیه، مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. این مسئله برای کسانی که به دنبال برگشت به ایران بعد از تحصیل هستند، خیلی مهم است.

18 برنامه کارشناسی ارشد دانشگاه آنکارا به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. همین الان نیز برای بسیاری از رشته‌ها، جزو بهترین‌های ترکیه است. قرارگیری آن در سیستم‌های اعتبارسنجی مشهور و معتبر جهانی نیز نشان از سطح بالای کیفیت آموزش و پژوهش در این دانشگاه است. در اینجا، ما برخی از رتبه‌های دانشگاه دولتی آنکارا را آورده‌ایم:

-رتبه دانشگاه از نظر TOP UNIVERSITIES: 801-1000

-رتبه دانشگاه از نظر TIMES HIGHER EDUCATION (THE):

 • رتبه جهانی دانشگاه: +1201
 • رتبه دانشگاه در میان دانشگاه‌های آسیایی: +401
 • IMPACT RANKINGS: 601-800

-رتبه دانشگاه از نظر سایت EDURANK:

 • رتبه 625 از 14160 در میان دانشگاه‌های جهان
 • رتبه 100 از 5829 در میان دانشگاه‌های آسیا
 • رتبه 5 از 175 در میان دانشگاه‌های ترکیه
 • رتبه 3 از 16 در میان دانشگاه‌های آنکارا
 • رتبه 139 از 1621 در زمینه تغذیه و علوم غذایی
 • و جزو 50 درصد دانشگاه‌های برتر در بیش از 89 از رشته

هدف از تاسیس دانشگاه آنکارا ترکیه

در حالت کلی برای تاسیس دانشگاه آنکارا، اهداف زیادی وجود داشته است و این اهداف تا حدود زیادی نیز به ثمر رسیده است. از جمله اهدافی که مورد نظر موسسان این دانشگاه بوده می‌توان به مشارکت در تحولات علوم و فناوری‌های نوین اشاره کرد. همچنین نکته شایان ذکر این است که مهم‌ترین هدف از تاسیس شدن این دانشگاه ارائه دروس به صورت موثر برای دانشجویان در هر سنی و هر نژادی می‌باشد. این هدف تا حد زیادی محقق شده است.

شرایط تحصیل در دانشگاه آنکارا ترکیه

نمرات قابل قبول برای دانشگاه آنکارا

برای پذیرش دانشگاه آنکارا ترکیه باید به خوبی با آزمون یوس و بخش‌های مختلف این آزمون آشنایی داشته باشید. یکی از راه‌های اصلی پذیرش و اپلای دانشگاه، آزمون یوس است، چرا که زبان اصلی تحصیل در رشته‌های این دانشگاه، زبان ترکی است. بیشتر افراد به دنبال نمره قبولی در ازمون یوس هستند و می‌خواهند بدانند با چه نمره‌ای می‌توان در این آزمون قبول شد. برای اطلاع بیشتر از این موضوع با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

در کنار آزمون یوس به سه شیوه دیگر امکان تحصیل در دانشگاه آنکارا در ترکیه برای دانشجویان بین‌الملل وجود دارد:

 • پذیرش از طریق آزمون sat ترکیه: آزمون sat یک آزمون استاندارد انگلیسی است که توسط کالج برد آمریکا برگزار می‌شود و مهارت‌های محاسباتی و درک مطلب دانشجویان با این آزمون سنجیده می‌شود. آزمون سات در دو نوع جنرال و سابجکت برگزار می‌شود. نوع آزمون دانشگاه‌های ترکیه برای پذیرش، آزمون سات جنرال است. آن دسته از رشته‌های دانشگاه که به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند، به گواهی آزمون سات نیاز دارند. حداقل کسب نمره قبولی 1100 در این آزمون و 650 برای بخش ریاضیات برای پذیرش دانشگاه الزامی است.
 • پذیرش بدون کنکور: در این نوع پذیرش، دانشگاه ظرفیتی برای پذیرش دانشجویان بدون آزمون ورودی کنار می‌گذارد. مانند پذیرش در رشته دندانپزشکی ترکیه بدون کنکور و یا پزشکی، که دانشجویان با داشتن شرایط خاص از جمله معدل بالا، می‌توانند بدون شرکت در آزمون ورودی دانشگاه، نامه قبولی بگیرند.
 • پذیرش از طریق بورسیه: تحصیل رایگان در ترکیه و یا تحصیل کم هزینه را می‌توانید با شرکت کردن در برنامه‌های متنوع بورسیه دانشگاه آنکارا امتحان کنید. این دانشگاه هر ساله ظرفیت بورسیه خود را برای رشته‌های مختلف از طریق وبسایت رسمی خود اعلام می‌کند.

برای درخواست پذیرش، ابتدا به سایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید. فرم درخواست تحصیل در دانشگاه آنکارا را پر کنید و آن را در زمان مشخص شده و به آدرس مشخص شده بفرستید. قطعا در مرحله بعد باید نسبت به ارسال مدارک مورد نیاز اقدام کنید. هر کدام از مدارک را باید به طور کامل و درست ارسال کنید. هرگونه اشتباه در اطلاعات ارائه داده شده به دانشگاه کاملا به ضرر شما تمام خواهد شد. بعد از اینکه با درخواست آنلاین شما موافقت شد، برایتان نامه قبولی صادر می‌شود. با این نامه می‌توانید ویزای تحصیلی بگیرید. سپس ادامه پروسه ثبت نام خود را در دانشگاه به طور حضوری ادامه دهید.

مزایای تحصیل در دانشگاه آنکارا

آیا می‌دانستید که دانشگاه آنکارا ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران است. این یک مزیت مهم برای تمام کسانی است که می‌خواهند بعد از تحصیل به داخل ایران برگردند و مشغول به کار شوند. اما این تمام ماجرا نیست.

دانشگاه دولتی آنکارا، 4امین دانشگاه برتر ترکیه است. مدرکی که در پایان تحصیل دریافت می‌کنید، بین‌المللی است و قابلیت ارائه به تمام کشورهای اروپایی و آمریکایی را دارد. به علاوه دانشگاه آنکارا از سال 2004 عضو برنامه تبادل دانشجوی اراسموس است. بر طبق این برنامه، هر ساله تعدادی دانشجو برای ادامه تحصیل به دانشگاه‌های برتر دیگر کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا، فرانسه، سوئیس، اتریش، اسپانیا و … فرستاده می‌شوند.

بعلاوه تحصیل در دانشگاه آنکارا، فرصت زندگی در پایتخت ترکیه را برای شما رقم خواهد زد که بازار کار بسیار عالی و درآمدهای بسیار خوب برای رشته‌ها و مهارت‌های مختلف دارد.

مدارک ثبت نام دانشگاه آنکارا ترکیه

مدارک مورد نیاز ثبت نام رشته‌های مختلف دانشگاه به یک صورت است. حواستان باشد، تهیه مدارک به صورت کامل و مطابق با خواسته‌ی دانشگاه خیلی مهم است. نبودن مدارک به طور کامل و یا وارد کردن اطلاعات به صورت اشتباه، تماما متوجه دانشجویان خواهد بود. و در نهایت درخواست شما رد خواهد شد. برای همین سعی کنید، تمام مدارک را به طور کامل به دانشگاه ارائه دهید.

و اما مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه آنکارا ترکیه:

 • فرم درخواست آنلاین: در اولین مرحله باید فرم درخواست آنلاین را دانلود کنید، پر کنید و در سامانه دانشگاه آپلود کنید.
 • ارائه مدرک دیپلم و ترجمه معتبر آن به زبان ترکی یا انگلیسی (مدرک شما باید به تایید وزارت آموزش ترکیه یا سفارت ترکیه در تهران رسیده باشد)
 • ارائه ریز نمرات دوره‌های تحصیلی قبلی به همراه ترجمه معتبر آن به زبان انگلیسی یا ترکی (منظور ما از دوره‌های تحصیلی 4 سال آخر دبیرستان برای دانشجویان کارشناسی، ریز نمرات دیپلم و کارشناسی برای دانشجویان کارشناسی ارشد و ریزنمرات دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس برای متقاضیان دوره دکتری است)
 • ارائه نمره قبولی در آزمون ورودی دانشگاه آنکارا: آزمون‌ یوس، آزمون سات، آزمون IB، آزمون AYOS و …
 • اسکن پاسپورت معتبر

کسانی که دو پاسپورت دارند یا دو ملیتی هستند، باید ملیت اول آن‌‌ها غیر از ترکیه باشد.

کسب نمرات زیر در آزمون‌های ورودی دانشگاه الزامی است:

 • حداقل نمره 50 در آزمون یوس آنکارا
 • نمره کل 1100 در آزمون سات
 • حداقل نمره 24 در آزمون ACT
 • حداقل نمره 400 از 700 در آزمون TQDK
 • حداقل نمره 80 در آزمون Tawjihi

آزمون یوس 2023 دانشگاه آنکارا

دانشگاه آنکارا، خود آزمون یوس را برای پذیرش دانشجویان ورودی برگزار می‌کند. AYOS همان ANKARA YOS EXAM است که هر سال در دانشگاه برگزار می‌شود. حداقل نمره قبولی در این آزمون برای دانشجویان ورودی 50 عنوان شده است. برای پذیرش در دانشگاه آنکارا 2023، نمرات قبولی آزمون‌های یوس سال 2020 و آزمون یوس سال 2021 مورد قبول هستند. چرا که اعتبار آزمون یوس، دو سال است.

چنانچه شما تا دو سال بعد از گرفتن مدرک YOS نتوانید پذیرش بگیرید، باید مجددا در آزمون شرکت کنید. آزمون یوس تنها در ترکیه برگزار می‌شود و در واقع مهارت‌های ریاضیات، هندسه و زبان ترکی دانشجویان را می‌سنجد. گاها یک دانشگاه نمرات قبولی آزمون یوس دیگر دانشگاه‌ها را با اعمال ضریب قبول می‌کند. اما در حالت کلی، دانشگاه‌های ترکیه که رشته‌های تحصیلی در آن‌ها به زبان ترکی برگزار می‌شود، آزمون یوس را معیار پذیرش قرار می‌دهند.

شهریه دانشگاه آنکارا ترکیه

دانشگاه آنکارا یک دانشگاه دولتی است. قطعا شما نیز جذب سطح بالای کیفیت آموزشی این دانشگاه و سطح پایین شهریه‌های آن شده‌اید. دو نکته مثبت در مورد شهریه دانشگاه آنکارا وجود دارد.

اول اینکه اکثر رشته‌های دانشگاه به زبان ترکی ارائه می‎‌شود. شهریه رشته‌های ارائه شده به زبان ترکی نیز پایین تر از زبان انگلیسی است.

دیگر نکته مثبت این است که دانشگاه از نوع دولتی است. شهریه دانشگاه های دولتی نیز پایین تر از دانشگاه‌های خصوصی ترکیه است. در عین حال امکان برخورداری از بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه نیز برای شما امکان پذیر شده است. در اینجا شهریه رشته‌های مختلف دانشگاه ترکیه آمده است:

 • ادبیات و زبان عربی: 9000 لیر
 • جغرافیا: 6000 لیر
 • روزنامه‌نگاری: 6000 لیر
 • روابط عمومی: 6000 لیر
 • ادبیات و زبان انگلیسی: 9000 لیر
 • رادیو، تلویزیون و سینما: 6000 لیر
 • زبان و ادبیات روسی: 9000 لیر
 • تاریخ هنر: 6000 لیر
 • خدمات اجتماعی: 6000 لیر
 • سینولوژی: 9000 لیر
 • زبان و ادبیات آلمانی: 9075 لیر
 • زبان و ادبیات آمریکایی: 9075 لیر
 • مردم‌شناسی: 6050 لیر
 • زبان و ادبیات عربی: 6050 لیر
 • باستان شناسی: 9050 لیر
 • مدیریت و اطلاعات و اسناد: 6050 لیر
 • زبان و ادبیات بلغارستانی: 9075 لیر
 • جغرافیا (انگلیسی) 9075 لیر
 • زبان ترکی معاصر: 6050 لیر
 • زبان و ادبیات یونانی معاصر: 9057 لیر
 • زبان‌شناسی: 6050 لیر
 • زبان و ادبیات فارسی 9075 لیر
 • فلسفه: 6050 لیر (به زبان انگلیسی: 9075 لیر)
 • زبان و ادبیات فرانسه: 9075 لیر
 • فولکلور: 6050 لیر
 • مجارشناسی: 9075 لیر
 • زبان و ادبیات اسپانیایی: 9075 لیر
 • زبان و ادبیات کره‌ای: 9075 لیر
 • زبان و ادبیات ایتالیایی: 9075 لیر
 • زبان و ادبیات لاتین: 9075 لیر
 • روانشناسی: 6050 لیر
 • زبان و ادبیات روسی: 9075 لیر
 • جامعه‌شناسی: 6050 لیر
 • تاریخ: 6050 لیر
 • زبان و ادبیات اردو: 9075 لیر
 • دندانپزشکی (انگلیسی): 39600 لیر
 • داروسازی (انگلیسی): 36300 لیر
 • دبیری علوم کامپیوتر و آموزگاری: 10450 لیر
 • آموزش کودکان استثنایی: 10450 لیر
 • مشاورو روانشناسی: 10450 لیر
 • مطالعات اجتماعی: 10450 لیر
 • آموزگاری دوره پیش‌دبستانی: 10450 لیر
 • علوم فضا: 8250 لیر
 • زیست‌شناسی: 8250 لیر
 • فیزیک: 8250 لیر
 • آمار: 8250 لیر
 • شیمی: 8250 لیر
 • ریاضیات: 8250 لیر
 • محافظت از آثار باستانی: 8800 لیر
 • پرستاری: 8800 لیر
 • حقوق (انگلیسی): 19800 لیر
 • الهیات: 8250 لیر
 • رادیو، تلویزیون و سینما: 8250 لیر
 • مهندسی کامپیوتر: 13200 لیر (انگلیسی: 19800 لیر)
 • مهندسی زیست پزشکی (انگلیسی): 19800 لیر
 • مهندسی برق: 19800 لیر
 • مهندسی انرژی: 19800 لیر
 • مهندسی فیزیک: : 19800 لیر
 • مهندسی تغذیه: 19800 لیر
 • اقتصاد: 8800 بیر
 • مدیریت کسب و کار: 8800 لیر
 • امور مالی: 8800 لیر
 • روابط بین‌الملل: 8800 لیر
 • پزشکی (انگلیسی): 60000 لیر (ترکی: 40000 لیر)
 • مدیریت و توسعه ریل استیت: 8800 لیر
 • معماری منظر: 8800 لیر
 • باغداری: 8800 لیر
 • مهندسی تجهیزات و ماشین‌آلات کشاورزی: 8800 لیر
 • علوم حیوانات: 8800 لیر
 • علوم کشاورزی (انگلیسی): 13200 لیر
 • بیمه و بانکداری: 5000 لیر
 • مدیریت بحران: 5000 لیر
 • تکنولوژی کامپیوتر: 5000 لیر
 • برنامه‌های مالیاتی و حسابداری: 5000 لیر
 • هتلداری و گردشگری: 5000 لیر
 • قضاوت: 6600 لیر
 • طراحی کفش: 6600 لیر
 • تورلیدری: 6600 لیر
 • رادیوتراپی: 8800 لیر
 • تصویربرداری پزشکی: 8800 لیر
 • سلامت دهان و دندان: 8800 لیر

شهریه رشته‌های موسیقی دانشگاه آنکارا 16850 لیر است.

دانشکده های دانشگاه آنکارا ترکیه

همانطور که گفته شد، در دانشگاه آنکارا، 17 دانشکده در زمینه‌های مختلف پزشکی، هنری، دندانپزشکی، معماری، مهندسی، حقوق، روانشناسی، دبیری، زبان و ادبیات، موسیقی، بازیگری، حسابداری و …. دارد. یعنی تنوع رشته‌ها در این دانشگاه به حدی بالا است که آدم از دیدن لیست رشته‌های آن لذت می‌برد. در اینجا دانشکده‌ها و برخی از رشته‌های دانشگاه را برایتان آورده‌ایم (البته در بخش شهریه، بسیاری از رشته‌ها ذکر شد)

-لیست دانشکده‌های دانشگاه آنکارا ترکیه:

 1. دانشکده پزشکی
 2. دانشکده دندانپزشکی
 3. دانشکده داروسازی
 4. دانشکده آموزش بهداشت
 5. دانشکده دامپزشکی
 6. دانشکده علوم سیاسی
 7. دانشکده حقوق
 8. دانشکده مهندسی
 9. دانشکده علوم
 10. دانشکده ارتباطات
 11. دانشکده علوم تربیتی
 12. دانشکده الهیات
 13. دانشکده زبان، تاریخ و جغرافیا
 14. دانشکده کشاورزی
 15. دانشکده علوم ورزشی
 16. دانشکده علوم کاربردی
 17. دانشکده هنرهای زیبا

رشته های دانشگاه آنکارا ترکیه

دانشگاه آنکارا ترکیه امکان تحصیل در مقطع کاردانی (دو ساله) و دوره کارشناسی (4 ساله) را در 17 دانشکده، 11 فنی و حرفه‌ای و یک کالج امکان‌پذیر کرده است. از سال 2017 به بعد در این دانشگاه، 7444 دانشجوی دوره کاردانی و 35715 دانشجوی دوره کارشناسی داشته است که در 48 رشته کاردانی و 113 رشته کارشناسی ارشد تحصیل خود را در ترکیه به اتمام رساندند. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در سال اول تحصیل خود در دوره‌های اماده‌سازی زبان شرکت کنند.

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • داروسازی
 • معماری
 • موسیقی
 • بازیگری
 • رادیو؛ تلویزیون و سینما
 • تصویربرداری پزشکی
 • هتلداری
 • بانکداری و بیمه
 • زبان و ادبیات انگلیسی
 • زبان و ادبیات کره ای
 • زبان و ادبیات فارسی
 • زبان و ادبیات روسی
 • کشاورزی
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی انرژی
 • مهندسی تغذیه
 • مهندسی برق
 • مهندسی زیست-پزشکی
 • فسلفه
 • مهندسی شیمی
 • ریاضیات
 • زیست شناسی
 • شیمی
 • روانشناسی
 • باستان‌شناسی
 • دامپزشکی
 • جامعه شناسی آموزش
 • علوم ورزشی
 • مطالعات رسانه و ارتباطات
 • امنیت و سیاست گذاری های آب
 • و…

پزشکی دانشگاه آنکارا

تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه آنکارا طرفداران زیادی دارد. جای تعجب هم نیست! چرا که دانشکده پزشکی دانشگاه آنکارا ترکیه یکی از بهترین قطب‌های علمی حوزه درمان و بهداشت در ترکیه است. از نظر پزشکی، دانشگاه در میان 450 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. در پایگاه رتبه‌دهی QS نیز رتبه دانشگاه دولتی آنکارا، +701 اعلام شده است و این واقعا عالی است.

دندانپزشکی دانشگاه آنکارا

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آنکارا از دانشکده‌های پرطرفدار و شلوغ دانشگاه است. دوره دندانپزشکی این دانشگاه یک دوره 6 ساله و کاملا تخصصی و سطح بالا است. شهریه دندانپزشکی به زبان ترکی 26400 لیر و به زبان انگلیسی 39600 لیر است. اگر به تحصیل در رشته دندانپزشکی ترکیه علاقه دارید، این دانشگاه فرصت بسیار خوبی برای پذیرش است.

آموزش از راه دور در دانشگاه آنکارا

دانشگاه آنکارا از جمله مراکز آموزشی در ترکیه محسوب می‌شود که فرصت‌های مختلف یادگیری را به وسیله آموزش از راه دور در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد. البته نکته شایان ذکر این است که این کار از طریق برنامه‌های قابل انعطاف و با هدف ارائه آموزش موثر و باکیفیت ارائه می‌شود. توجه داشته باشید که برنامه آموزش از راه دور می‌تواند شرایط مطلوبی را برای دانشجویان فراهم آورد که عبارتند از:

 • دسترسی مطالب درسی و کلاس‌های دانشگاه در صورت نداشتن وقت برای حضور در کلاس شرایط مطلوبی را برای دانشجو فراهم نموده است.
 • به دنبال داشتن هزینه کم برای دانشجو از جمله این موارد است.
 • اگر افراد دانشجو در محلی زندگی می‌کنند که فاصله زیادی تا دانشگاه دارد، بدون صرف وقت می‌توانند از آموزش‌های آن بهره مند گردند.

امکانات دانشگاه آنکارا ترکیه

1196 پروفسور در تیم آکادمیک و علمی دانشگاه آنکارا حضور دارند. شما به اساتید و دانشیارهای قدر ترکیه دسترسی خواهید داشت. چهره‌های علمی بلندپایه‌ای که در کل کشور ترکیه شهرت دارند. دانشکده‌های بزرگ و کاملا مجهز، کلاس‌های انعطاف‌پذیر، خوابگاه‌های مقرون به صرفه برای دانشجویان ترک و خارجی، داشتن بیشتر از 150 باشگاه ورزشی، امکانات فوق‌العاده ورزشی، فرهنگی و اجتماعی، خدمات تفریحی، اسکان و سرگرمی نیز از دیگر ویژگی‌های مثبت این دانشگاه برای ادامه تحصیل است. از دیگر امکانات دانشگاه آنکارا ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سالن‌های ورزشی و زمین‌های بازی
 • بیمارستان دانشگاه
 • مرکز سلامت و بهداشت
 • سالن‌های آمفی تئاتر و کنفرانس
 • بانک
 • رستوران‌ها و سالن‌های غذاخوری
 • محوطه باز و سبز دانشگاهی
 • کلوب‌های دانشجویی
 • فروشگاه
 • خوابگاه‌ها و مهمانسراها
 • و…

خوابگاه دانشگاه آنکارا ترکیه

خوابگاه 4000نفری دانشگاه آنکارا

اگر بخواهیم یک مقایسه میان تحصیل در آنکارا و تحصیل در استانبول انجام دهیم، به امکان اجاره خانه دانشجویی با قیمت‌های بسیار مناسب در آنکارا خواهیم رسید. دانشگاه آنکارا خوابگاه‌های دانشجویی بسیار خوبی در قالب بلوک‌های اقامتی برای دانشجویان پسر و دختر فراهم کرده است. در عین حال شما می‌توانید یک واحد آپارتمانی بسیار به صرفه در یکی از مناطق مختلف آنکارا اجاره کنید. هزینه اقامت در خوابگاه حدود 80 تا 90 لیر در ماه است. از جمله امکانات خوابگاه‌های این دانشگاه می‌توان به اینترنت پرسرعت؛ 4 منوی غذایی و نظافت روزانه اشاره کرد.

مشاوره ثبت نام در دانشگاه آنکارا

پذیرش دانشگاه‌های دولتی برتر ترکیه مانند دانشگاه آنکارا، کار آسانی نیست. باید حقیقت را قبول کرد. رقابت زیادی بر سر گرفتن پذیرش دانشگاه‌های معتبر ترکیه وجود دارد. در این راستا موسسه ما اقدام به هموار کردن پروسه اخذ پذیرش دانشگاه‌های ترکیه برای دانشجویان ایرانی کرده است. شما می‌توانید پذیرش دانشگاه‌ آنکارا بدست بیاورید، اگر نمره آزمون یوس بالایی کسب کنید. از طرفی به طور کامل در مورد بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه‌های مختلف ترکیه به همراه فرصت‌های مطالعاتی آشنا خواهید شد.

برای همین، برای کسب اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره در مورد پذیرش دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ترکیه از جمله دانشگاه دولتی آنکارا، دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه بیلگی استانبول و … می‌توانید همین الان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *