اقامت ترکیه و مهاجرت به ترکیه

اقامت ترکیه و مهاجرت به ترکیه

اقامت ترکیه و مهاجرت به ترکیه موضوعی است که قصد داریم امروز به طور کامل آن را بررسی کنیم و به سوالاتی نظیر : هزینه اقامت ترکیه ، مزایای اقامت ترکیه ، مراحل گرفتن اقامت ترکیه ، شرایط اقامت ترکیه 2020 ، اقامت دائم ترکیه ، اقامت ترکیه با خرید ملک و شرایط جدید اقامت ترکیه را به صورت کامل بررسی کنیم. در اصل بعد از خواندن این مقاله شما به صفر تا صد مهاجرت به ترکیه تسلط کافی خواهید داشت. همچنین در این مقاله به مهاجرت به ترکیه از طریق کار و مهاجرت تحصیلی به ترکیه نیز اشاره خواهد شد.

مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت کشور ترکیه یکی از مهم ترین مواردی است که ذهن بسیاری از افرادی که تمایل دارند برای رفتن به ترکیه اقدام نمایند را مشغول کرده است.

در این صفحه سعی شده است تا شما را با نحوه اخذ و چگونگی ویزای توریستی آشنا کنیم و بعد از آن به سراغ دریافت کارت اقامت موقت ترکیه می رویم.

با توجه به اینکه تقاضا برای اخذ اقامت ترکیه از طریق کار نیز بیش از هر زمان دیگری شده است در بخشی از محتوا به بررسی کامل اخذ اقامت ترکیه از طریق کار خواهیم پرداخت.

مشاوره خرید ملک

همچنین سعی کرده ایم تا راه های کامل دریافت اقامت ترکیه را معرفی کنیم تا بتوانید در شرایط ایده آل مهاجرت به ترکیه را تجربه نمایید.لازم به ذکر است که تمامی مطالب بر اساس انواع راه های مختلف اقامت ترکیه از سایت مرجع برداشته شده است.( https://www.goc.gov.tr/ikamet-izni-cesitleri )

برای مهاجرت به ترکیه می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم جهت مهاجرت به کشور ترکیه را به صورت رایگان به شما عزیزان داشته باشند.

 

 

 اخذ ویزای توریستی ترکیه

شهروندان هر کشوری میتوانند به عنوان “توریست” از ترکیه بازدید کنند. ‪      خارجی ها می توانند بر اساس یک برنامه کوتاه مدت مثلا برای سفر به ترکیه و یا برای پیدا کردن شغلی به ترکیه سفر کرده و کارت اقامت کوتاه مدت ترکیه را دریافت کنند.

طول زمانی که شما می توانید از ترکیه بازدید کنید به ملیت تان بستگی دارد، زیرا دولت ترکیه با‬‬‬ کشورهای مختلف توافقات اختصاصی ای انجام داده که حقوق توریست دوجانبه‬‬ ‫باشد اما معمولا کارت اقامت ترکیه 90 روزه صادر می شود.

برای دریافت کارت اقامت ترکیه (توریستی) باید یک ویزای الکترونیک‬‬ ‫بگیرید ‪ ،‬این ویزا یک ویزای معمولی نیست ‬و می توان آن را به عنوان رسید مالیات ورود به ترکیه عنوان کرد.

‫شما از طریق سایت ویزای الکترونیک دولت ترکیه برای ویزای الکترونیک‬‬ ‫درخواست می دهید این سایت چند زبانه بوده و کمتر از پنج دقیقه به شما ویزای الکترونیکی صادر خواهد کرد. برای مهاجرت به ترکیه باید حتما این کار را انجام دهید.

برای دریافت ویزای الکترونیکی ترکیه باید ‫شماره گذرنامه و نام کامل والدین خود را وارد کنید همچنین باید مبلغی با(کارت اعتباری)‪  به این سایت ‫پرداخت کنید. مبلغ پرداختی به کشور زادگاه شما بستگی دارد‪ ‬و معمولا حدود ‪ ۲۰‬دلار آمریکا است.
می توانید ویزای الکترونیک را تا سه ماه قبل از تاریخ سفر به ترکیه درخواست دهید، ‪    زمانی که شما وارد ترکیه می شوید‪ ،‬ویزای الکترونیک به شما اجازه اقامت 90 روزه می دهد.

دریافت کارت اقامت موقت ترکیه

نمونه کارت اقامت ترکیه

اگر قصد اقامت ترکیه را بیش از 90 روز دارید لازم است کارت اقامت موقت ترکیه را دریافت کنید برای انجام این کار باید از طریق سیستم پیش درخواست ویزاهای مهردار ترکیه (PAS) اقدام کنید.

تمام درخواست نامه ها برای دریافت کارت اقامت ترکیه موقت و دائم از طریق این سیستم ممکن است این یک سیستم آنلاین بوده و متقاضیان باید تمام اطلاعات لازم را وارد کنند.

درخواست نامه آنلاین شما حتما باید به درستی تکمیل شود ، در صورت هرگونه ایراد در نامه درخواست شما رد می شود و مجبورید تمام مراحل را از ابتدا شروع کنید.

شرایط بررسی و رسیدگی برای دریافت اقامت ترکیه تقریبا از کشور به کشور دیگر متفاوت است، برای آگاهی از شرایط درخواست اخذ اقامت ترکیه می توانید به آدرس وبسایت (https://istanbul.mfa.gov.ir) مراجعه کنید.

زمانی که درخواست مهاجرت به ترکیه شما پذیرفته شد، یک قرار ملاقات دریافت می کنید تا برای انجام بقیه فرآیند به اداره کنسولگری ترکیه در محل سکونت خودتان مراجعه کنید.

کارت اقامت ترکیه به صورت موقت شامل اقامت کاری، اقامت تحصیلی، اقامت تجارت می باشد که معمولا به صورت یکساله صادر می شود و شما می توانید از طریق دریافت هر کدام از این کارت ها به ترکیه مهاجرت کنید.

البته در صورتی که مایل باشید بیش از یک سال در ترکیه اقامت داشته باشید می توانید با تمدید کارت اقامت های که برایتان صادر می شود تا مدت پنج سال در ترکیه زندگی کنید.

در ادامه در خصوص دریافت هر کدام از کارت های اقامت توضیح خواهیم داد.

اخذ اقامت ترکیه از طریق کار

به دلیل شرایط کاری بهتر ترکیه نسبت به ایران ، بسیاری از ایرانیان ، قصد اخذ اقامت ترکیه از طریق کار را دارند. مهاجرت به ترکیه از طریق کار شرایطی را دارد که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد.

اقامت ترکیه از طریق کار

کسانی که می خواهند از طریق کار به ترکیه مهاجرت کنند باید توجه داشته باشند که اولا کارت اقامت کاری در ترکیه برای اتباع خارجی موقت بوده و مهلت این کارت را کارفرما تعیین می کند.

دوم اینکه اگر قبل از شروع به کار در ترکیه برای مجوز کار در ترکیه اقدام نکنند کارت اقامت برای آنها صادر نمی شود و بعلاوه مشمول پرداخت جریمه نقدی شده و به مدت 5 سال حق ورود به خاک ترکیه را نخواهند داشت.

بنابراین اگر می خواهید در ترکیه کار کنید و کارت اقامت این کشور را دریافت کنید باید ابتدا به صورت قانونی به اداره کنسولگری و یا سفارتخانه محل سکونت خود رفته و درخواست مجوز کار کنید این اداره پس از بررسی های لازم مجوز کار و اجازه اقامت را از ترکیه برایتان می گیرد.

اتباع خارجی معمولا از طریق کاریابی های اینترنتی در ترکیه کار پیدا می کنند، برای کار در ترکیه باید حتما با زبان ترکی آشنایی داشته باشید تا بتوانید کار مناسبی در این کشور پیدا کنید.

کشور ترکیه به جهت اینکه کشوری گردشگر پذیر است بیشتر خواهان نیرو در بخش خدمات، مترجمی، گردشگری و هتل داری است. پس اگر مشاغل ساده ای مثل رانندگی و منشی گری دارید از مهاجرت به ترکیه و اخذ ویزای این کشور صرف نظر کنید.

زیرا نرخ بیکاری در ترکیه 11 درصد اعلام شده مطمئنا زمانی که اهالی یک کشور بیکار باشند نمی توان به کار کردن اتباع خارجی و دریافت ویزای کاری در این کشور امیدوار شد.

نکته مهم در خصوص کار کردن در ترکیه این است در سال های گذشته بسیاری از کارفرمایان در ترکیه اتباع خارجی که مجوز اقامت را نداشتند به کار گرفتند و با کمترین دستمزد کار زیاد از آنها درخواست داشتند، بنابراین اگر قصدتان برای کار کردن در ترکیه جدی است حتما مجوز کار از این کشور را دریافت کنید و قانونی اقدام به کار کنید.

اخذ اقامت تحصیلی ترکیه

همه افرادی که قصد دارند از طریق تحصیل در ترکیه ، اقامت این کشور را دریافت کنند ، می توانند با شرکت در آزمونی که همه ساله از سوی دانشگاه های دولتی و خصوصی کشور ترکیه برای دانشجویان خارجی تبار تحت عنوان آزمون YOS برگزار می شود، شرکت کرده و در صورت قبولی می توانند به ترکیه مهاجرت کنند.

اخذ اقامت تحصیلی ترکیه

همچنین به غیر از آزمون yos که راهی برای اخذ اقامت تحصیلی ترکیه می باشد ، می توانند در آزمون دیگری به نام آزمون sat نیز که به صورت بین المللی است شرکت کرده و پس از قبولی و کسب نمره لازم ، برای اخذ اقامت تحصیلی ترکیه اقدام نمایند.

دانشگاه های ترکیه جزو دانشگاه های برتر آسیا اعلام شده اند. لذا می توان با تحصیل در دانشگاه های برتر آسیا که بیشتر در شهرهای استانبول و ازمیر هستند تحصیل کرده و اقامت ترکیه را دریافت کرد، لازم به ذکر است که تحصیل در دانشگاه های شرط سنی ندارد.

با توجه به اینکه آمار تقاضای شرکت در آزمون YOS  و دریافت اقامت تحصیلی ترکیه در ایران بالاست سوالات زیادی در این خصوص در ذهن شما پیش می آید، برخی از این سوالات را بررسی می کنیم.

دریافت کارت اقامت ترکیه از طریق تجارت

اگر قصد دارید برای امورات کاری به ترکیه سفر کنید و مدت زمان سفر کاری شما بیش از 90 روز باشد نمی توانید از طریق راه هایی به غیر از اقدام به درخواست اقامت موقت کاری در این کشور حضور داشته باشید.

برای دریافت کارت اقامت موقت کاری لازم است به اداره مهاجرت شهری که در آن حضور دارید مراجعه کرده و با ارائه کارت موقت توریستی و همچنین مدارکی که ثابت کند شما به قصد تجارت به این کشور سفر کردید کارت اقامت یکساله دریافت کنید.

معمولا پروسه دریافت کارت اقامت موقت ترکیه سریع صورت می گیرد، البته دولت ترکیه برای افزایش میزان سرمایه گذاری خارجی پیشنهادات تجاری متعددی به سرمایه گذاران خارجی می دهد و تسهیلاتی در این خصوص در نظر گرفته است.

بنا بر اعلام دولت ترکیه چنانچه اتباع خارجی بتوانند از طریق خرید سهام در بازار بورس و سپرده گذاری در بانک های ترکیه مبلغ 500 هزار دلار سرمایه گذاری کنند می توانند تابعیت ترکیه یا اقامت دائم را دریافت کنند.

به هر صورت حتی اگر شما قادر به چنین سرمایه گذاری نباشید می توانید با دریافت کارت اقامت موقت یکساله ترکیه به این کشور مهاجرت کنید، البته باید توجه داشته باشید که شما می توانید با دریافت این کارت اقامت در طول یکسال فقط 180 روز را در ترکیه بمانید.

نکته ای که در خصوص تجارت در ترکیه باید مدنظر داشت این است که تمام اتباع خارجی که در این کشور اقدام به کسب در آمد می کنند باید مالیات بر درآمد بپردازند لذا لازم است حتما شماره مالیاتی را از اداره مالیات این کشور دریافت کنید.

نرخ درآمد بر مالیات در کشور ترکیه به منظور مهاجرت و اخذ اقامت در این کشور

باید توجه داشته باشید چنانچه در پرداخت مالیات در ترکیه سهل انگاری کنید به پرداخت جریمه نقدی محکوم می شوید علاوه بر این کارت اقامت شما باطل شده و مجبور خواهید شد خاک ترکیه را ترک کنید.

در ادامه قصد داریم شما را با انواع کارت اقامت ترکیه به صورت دائم و همچنین اخذ تابعیت ترکیه آشنا کنیم.

بنا بر اعلام دولت ترکیه اتباع خارجی به سه روش می توانند کارت اقامت دائمی ترکیه را دریافت کنند و برای همیشه به این کشور مهاجرت کنند.

 مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

دولت ترکیه در سال 2018 اعلام کرد چنانچه تبعه خارجی سرمایه گذاری کند می تواند اقامت ترکیه را دریافت کند.

به شما پیشنهاد می کنم اگر با سرمایه گذاری در ترکیه آشنا نیستید ، حتما مقاله ای که در این زمینه برای شما آماده شده است را مطالعه کنید.

خرید ملک، سپرده گذاری در بانک، ثبت شرکت و کارآفرینی، خرید سهام در بازار بورس، خرید اوراق قرضه دولتی مهمترین روش های سرمایه گذاری در ترکیه عنوان شده است.

میزان سرمایه گذاری در بخش املاک را 250 هزار دلار، در بخش سپرده گذاری 500 هزار دلار، در بخش ثبت شرکت 500 هزار دلار، خرید سهام در بازار بورس 500 هزار دلار و اوراق قرضه دولتی را نیز 500 هزار دلار اعلام شده است.

بسیاری از ایرانی های که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند بیشتر خواهان خرید ملک در ترکیه خصوصا خرید ملک در استانبول ، خرید در ملک ازمیر، خرید ملک در آنتالیا و خرید ملک در آنکارا هستند.

بنا بر اعلام دولت ترکیه ایرانی ها در صدر خریداران ملک در بین اتباع خارجی ها هستند، ایرانی ها بیشتر علاقه به خرید ملک در استانبول دارند، قانون خرید ملک در ترکیه برای اتباع خارجی به این صورت است که اتباع خارجی باید ملکی بخرند که مورد تائید دولت ترکیه باشد و ارزش بهای آن 250 هزار دلار باشد.

البته اتباع خارجی می توانند چندین ملک در این کشور بگیرند ولی به شرطی بهای کل این املاک مبلغ 250 هزار دلار و یا 650 هزار لیر باشد.

قانون خرید ملک در ترکیه برای اتباع خارجی به این صورت است که تبعه خارجی حق خرید و یا اجاره ملک خریداری شده را به مدت سه سال ندارد، چنانچه ملک در این مدت فروخته و یا اجاره داده شود اخذ اقامت و گرفتن پاسپورت ترکیه از وی سلب می شود.

 

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

 

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج را می توان یکی از راحت ترین راه های دریافت کارت اقامت ترکیه اعلام کرد زیرا این نوع از مهاجرت به نسبت سایر روش های مهاجرت کم هزینه تر است.

چنانچه فرد خارجی با یکی از مردم ترکیه ازدواج کند می تواند اقامت ترکیه را دریافت کند و از این طریق به ترکیه مهاجرت کند.

شرط لازم برای دریافت اقامت ترکیه از این طریق این است که ازدواج تبعه خارجی با فرد ترکیه ای واقعی باشد و به صورت صوری فقط برای دریافت اقامت ترکیه ازدواج نکنند.

طبق اعلام دولت ترکیه چنانچه ثابت شود ازدواج صوری بوده درخواست اقامت از فرد خارجی سلب می شود حتی اگر پاسپورت ترکیه را دریافت کند پاسپورتش را باطل می کنند.

بسیاری از اتباع خارجی از طریق ازدواج صوری با شهروندان ترکیه سعی در فریب دولت ترکیه داشتند به همین دلیل دولت ترکیه سخت گیری های بیشتری در این خصوص انجام داده است.

افرادی که می خواهند از طریق ازدواج اخذ شهروندی ترکیه را دریافت کنند باید توجه داشته باشند حق شهروندی ترکیه بلافاصله پس از ازدواج به آنها داده نمی شود، پروسه دریافت اقامت دائم و پاسپورت ترکیه حداقل پنج سال طول می کشد.

آنها فقط می توانند در این مدت کارت اقامت موقت یکساله دریافت کنند، در این مدت اگر ماموران اداره مهاجرت ترکیه متوجه شوند زوجین طلاق گرفتند تبعه خارجی از داشتن پاسپورت ترکیه محروم می شود.

نکته مهم مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج این است که اتباع خارجی نمی توانند از طریق ازدواج با پناهجویان ترکیه حق اقامت دائم ترکیه را دریافت کنند ازدواج حتما باید با فردی باشد که ملیت ترک داشته باشد.

 

مشاوره خرید ملک

اگر فرایند خرید ملک در ترکیه برای شما پیچیده باشد می توانید صفر تا صد این امر را به تیم ما بسپارید تیم مشاوره املاک ما هم در شهر استانبول و هم در ارومیه می توانند راهنمایی های لازم را برای تمامی خریداران ملک در ترکیه داشته باشند.

تیم ما تمام قوانین و فرایندی که لازم است فرد ایرانی در ترکیه ملکی بخرد را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد و پس از اطمینان از تصمیم شما در خرید ملک تمام فرایند را خود بر عهده گرفته و ملکی رسمی و قانونی را به شما تحویل خواهد داد.

شما می توانید با خرید ملک یا املاکی که مجموع ارزش  کل آنها 250 هزار یا 650 هزار دلار باشد املاک خود را به توریست های ترکیه اجاره دهید و علاوه بر اینکه می توانید از این طریق سرمایه گذاری کنید، می توانید پاسپورت این کشور را نیز دریافت نمایید.

آمار مهاجرت به ترکیه

براساس آمار موسسه آماری (TSI) که در سایت aa.com  آمده است، تعداد مهاجران به ترکیه در سال 2019 حدودا 23 درصد افزایش پیدا کرده بود.

بیشترین مهاجرانی که از کشورهای خارجی به ترکیه مهاجرت کرده بودند مربوط به کشور عراق است، پس از عراق شهروندان افغانستان، سوریه، ترکمنستان و ایران بیشترین افرادی بودند که در سال 2019 و 2020 به ترکیه مهاجرت کردند.

آمار مهاجرت به ترکیه در چند سال اخیر پیش بینی این وضعیت تا سال 2050

بیشتر مهاجرانی که به ترکیه سفر کردند شهر استانبول را برای سفر انتخاب کردند استانبول در سال گذشته با 201 هزار و 957 نفر جمعیت بیشترین مهاجرت را داشت، آنکارا با 71 هزار 337 نفر، آنتالیا با 36 هزار و 674 نفر، بورسا با 22.660 نفر و ازمیر با 14 هزار 671 نفر دنبال شدند.

طبق آمار اعلامی موسسه (TSI) بیشترین مهاجرین ورودی به ترکیه بین سنین 25 تا 29 سال را داشتند و کمترین میزان سنی مربوط به سن بالای 30 سال است.

طبق آمار اعلامی این موسسه 54 درصد از افرادی که به ترکیه مهاجرت می کنند را مردان و 47 درصد از افراد مهاجرت را زنان تشکیل دادند.

جمع بندی

در این مقاله شما را با تمام روش های مهاجرت به ترکیه و همچنین کارت اقامت موقت و دائم ترکیه آشنا کردیم و گفتیم چگونه می توانید کارت اقامت موقت را دریافت کنید  راه های دریافت پاسپورت و اخذ شهروندی را به طور مفصل برایتان توضیح دادیم.

ترکیه به دلیل رشد اقتصادی روزافزونی که در طول سال های گذشته داشته به عنوان کشوری محبوب در بین مردم کشورهای اطراف قرار گرفته و بیشتر آنها در فکر مهاجرت به این کشور هستند.

مهاجرت به ترکیه در صورتی می تواند برای اتباع خارجی سودمند باشد که

  1. از راه قانونی به این کشور سفر کرده و کارت اقامت را دریافت کنند
  2. بتوانند در این کشور کسب درآمد کنند و از طریق ارتباط با شرکت ها و برندهای برتر جهانی به تجارت جهانی متصل شوند.

اگر شما هم می خواهید به این کشور مهاجرت کنید پیشنهاد می کنیم حتما از طریق قانونی اقدام به مهاجرت به این کشور کنید تا متضرر نشوید متاسفانه در سال های گذشته برخی از هموطنان ما با به خطر انداختن جان خود سعی داشتند از طریق غیر قانونی پناهنده ترکیه شوند این کار می تواند به قیمت جان افراد تمام می شود.

مورد بعدی در خصوص کار در ترکیه است، بهترین شغلی که می توانید در ترکیه داشته باشید این است که سرمایه کافی برای راه اندازی کسب و کار جدید در این کشور داشته باشید و بتوانید بیزنیس کنید.

شغل بعدی مترجمی است ترکیه به دلیل کمبود نیروهای مترجم نیازمند این شغل است، لذا اگر می خواهید به این کشور مهاجرت کنید یادگیری یکی از زبان ها را شروع کنید و سپس از این طریق درخواست کار به این کشور ارسال کنید.

باید توجه داشته باشید چنانچه بخواهید با مشاغل ساده وارد بازار کار ترکیه شوید در مدت زمان کوتاه باید به کشور خود برگردید بعلاوه اتباع خارجی در کشور ترکیه به عنوان ارزانترین نیروی کار هستند.

 

سوالات متداول

✅ متقاضیان مهاجرت به ترکیه کدام شهرهای این کشور را برای اقامت انتخاب می کنند؟

استانبول بزرگترین شهر مهاجرپذیر ترکیه است. براساس اخبار ترکیه سالانه بیش از 300 هزار نفر مهاجر به این شهر سفر می کنند. آنکارا، آنتالیا، بورسا و ازمیر و گامیان دیگر شهرهای ترکیه هستند که بیشترین مهاجران ورودی به ترکیه را پذیرا می شوند و کارت اقامت صادر می کنند.

 

✅ بیشترین آمار مهاجرت به ترکیه مربوط به کدام کشورها است؟

بیشترین تعداد افرادی که به ترکیه مهاجرت می کنند و تقاضای اخذ اقامت ترکیه را دارند مربوط به کشور عراق است، پس از آن افغانستان، سوریه، ترکمنستان و ایران بیشترین افرادی هستند که به ترکیه مهاجرت می کنند.

 

✅ بهترین نوع مهاجرت به ترکیه چیست؟

مهاجرت از طریق خرید ملک بهترین نوع مهاجرت به این کشور است. زیرا با خرید ملک می توان علاوه بر داشتن ملک در کشور توریست پذیر سرمایه گذاری کرد و تابعیت این کشور را نیز دریافت کرد.

 

✅ آیا شما میتوانید در یک ویزای کاری درخواست بیمه و بازنشستگی کنید؟‬‬‬

‫به عنوان شخصی که در ترکیه در حال کار هستید شما ملزم به پرداخت مالیات هستید و برای بیمه و بازنشستگی در ترکیه وجه پرداخت می کنید. ‫شما مستحق خواهید بود در ترکیه براساس دستمزدی که دریافت می کنید‫بیمه و بازنشستگی و دیگر مزایا داشته باشید‪.‬‬‬‬‬‬

 

✅ آیا شما می توانید در یک ویزای کاری از خدمات بهداشت و درمان دولتی ترکیه استفاده‬‬‬ ‫کنید؟‬‬‬

‫زمانی که شما به عنوان یک کارگر برای بیمه و تامین اجتماعی ترکیه ثبت نام‬‬‬ ‫می کنید‪ ،‬مراقبت های بهداشت و درمان شما نیز به طور خودکار با پرداخت‬‬‬‬‬ ‫بیمه تامین اجتماعی پوشش داده می شود‪.‬‬‬‬‬‬‫با این وجود‪ ،‬شما می توانید از مراقبت های بهداشت و درمان خصوصی ‫تکمیلی استفاده کنید‪ ،‬به خصوص زمانی که برای زندگی به مکان دور مهاجرت می کنید.

 

✅ آیا کارت اقامت دانشجویی به همسر یا فرزندان شما اجازه اقامت در ترکیه را خواهد داد؟

خیر – کارت اقامت دانشجویی تنها به شخص شما اجازه ورود به ترکیه به قصد‬ ‫تحصیل را می دهد.‫

✅ دریافت کارت اقامت دانشجویی چقدر زمان می برد؟

‫گرفتن ویزای دانشجویی از طریق کنسولگری حدود ‪ ۹۰‬روز طول می کشد. اما اگر به صورت آنلاین انجام شود، تنها ‪ ۲۴‬ساعت طول می کشد.‬ به شرطی‬ که درخواست نامه شما به طور دقیق تکمیل شده باشد‪ ‬و تمام مدارک شما‬ ‫برای مرحله نهایی آماده باشد‪.‬‬

5/5 - (13 امتیاز)

دیدگاه ها

  • اویم استانبول مارس 30, 2022 :: 6:17 ب.ظ

    عالی و کامل توضیح دادید.راجع به محدودیت های جدید صدور ویزای توریستی هم مطلب بگذارید لطفا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *